Kipróbáltuk a Salonpast (x)
Elhatároztuk, ha már ennyi szó esik nálunk a Salonpas termékekről, kipróbáljuk, mit tudnak. A tapaszt felragasztottuk, elvittük futni, összeizzadtuk, megfürdettük majd leszedtük. A gélt pedig kentük, lemostuk és újrakentük.
Felragasztás
Onnantól kezdve, hogy rájöttünk, a csomagolásban a tapaszok kettesével vannak egy védőfilm két oldalára rögzítve, már nem volt gond a felragasztással. A tapasz egyik csücskét a bőrre nyomva, majd a maradékot elsimítva már elsőre sikerült ráncmentesen kivitelezni a feladatot. Mármint nekem. Sepi ugyanis épp bemelegítés után próbálta felragasztani a saját példányát, és nem sikerült. Hiába törülgettük, ő már folyamatosan izzadt, és bizony izzadt bőrre a tapasz nem tapad.
Mozgás
Mivel a termék egyik szlogenje a „Stay Active!” – hevenyészett fordításban mondjuk „Maradj mozgásban!” - elvittem a derekamon a tapaszt egy hosszabb hétvégi futásra. Ráhúztam a futónadrágot, meg kánikula is volt, így ráizzadtam alaposan. A tapaszt a bő másfélórás futás megtépázta ugyan, de nem sikerült lerázni magamról. A tapasz egyébként igazán vékony, mozgás közben nem volt zavaró, hamar meg is feledkeztem volna róla, ha nem jött volna felragasztás után egy elég intenzív meleg-érzés, kicsit ahhoz hasonló, mint amit a melegítőkenőcsök okoznak. Ez aztán a futás során az első pár kili alatt szép lassan alábbhagyott.
Mivel külföldi futó fórumokon azt olvastam, hogy bemelegítésre, és edzés utáni regeneráció gyorsítására is használják a futók elsősorban a gél verziót, én is kentem a vádlimra futás előtt; az alattomos kis emelkedőkön meggyötört térdeimre pedig futás után egy kis gélt. A bemelegítő érzést a gél is produkálta, már egész vékonyan kenve is. Futás után viszont sokkal intenzívebb volt a meleg-érzet, a gél szinte égette a bőrömet, talán a kitágult pórusoknak köszönhetően. Aztán kis idő múlva jelentkezett a mentol hűsítő hatása is, és innentől élvezhető volt a dolog, mintha egy-egy kis hideg felhőbe burkolóztak volna a térdeim. Másnap reggel még fáradtnak éreztem ugyan a térdemet, de minden fájdalom elmúlt.
Sepi is kent a lábára futás után a gélből és így mesélt róla: „Idei leghosszabb futásom egy 20 km-es terepfutás volt. Ezt követően próbáltam ki a Salonpas gélt, mert mind a térdemet, mind az alsó lábszáramat megerőltetve éreztem. A korábbi tapasztalatokból okulva most kevesebb gélt kentem szét a bőrömön, csak egy-egy borsónyit mindkét térdre és lábszárra. Így jóval kevésbé égetett és hamarabb jött a hűsítő hatás is. Estére a VB döntőre már éreztem, hogy teljesen rendben vannak a lábaim, csak pici fáradtságérzet maradt bennük. Reggelre minden alkatrészem újra a régi volt.”
Fürdés
A futás után a tapaszt még a kádba is magammal vittem. Bár a tájékoztató nem írja, hogy bírná a cucc a vizet, gondoltam kipróbálom. Jó fél órás fürdőzés után a tapasz még a helyén volt ugyan, de már erősen leharcolva, és igen könnyedén megadta magát, amikor lehúztam a bőrömről. Szóval vízbe inkább ne merüljünk vele. Íme, a három fázis fotókon: futás előtt – futás után – fürdés után.
Hatás
Bár eredetileg fontolgattam, hogy a teszt teljessége érdekében kificamítom - esetleg lefagyasztom - Sepi valamelyik végtagját, végül ez a projekt a tesztalany erőteljes tiltakozása miatt meghiúsult. Így a fentebb leírtakon túl már csak az Ultrabalatonos tapasztalatomat tudom megosztani veletek, ahol Tihanyban a szombati egész napos frissítőállomás-üzemeltetés után raktam fel két tapaszt a derekamra, mivel a sok hajlongástól megfájdult. A fájdalom egy négyórás tapaszos alvást követően tényleg elmúlt, és a vasárnapi befutófotózás alatt nem is jött elő újra.
Ennyit tudtunk meg rövid tesztünk alatt a Salonpas gélről és tapaszról. Ha te is próbáltad már a Salonpas termékeket, írd meg a véleményed!
Hazánkban a Salonpas tapasz kizárólagos forgalmazója a Sager Pharma Kft. A Salonpas tapasz gyógyszertárakban és bioboltokban recept nélkül kapható, gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény.
A kockázatokról és mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
5 hozzászólás
Ha leucoplasttal átragasztod a tapaszt, akkor jobban bírja. Főleg a széle pöndörödik fel.
Egyszerűbb és hasznosabb felnőtt kortól az aszpirin (szintén acetil-szalicisav = metil-szalicilát) szedése.
Az aszpirin kedvező hatással bír*, rendszeres étkezés mellett pedig a jellemző mellékhatások felléptének esélye gyakorlatilag nulla.
*Agyi és szívinfarktus, thromboembóliás események megelőzésében a mai napig alapvető szer már évtizedek óta.
Géllel próbáltam meg kiváltani a BenGay balzsamot sikerrel. Én a hosszú futásaim előtt kencéztem vele a térdem szalagjait meg az izmokat nagyobb hidegben a bemelegítést segítendő.
Előnye, hogy gyorsan beszívódik jól végzi a dolgát. De az árát borsosnak találom a töltőtömegéhez képest.
Nos nem tudom,hogy a gyógyszertárakban milyen áron lehet kapni a salonpas tapaszt,de én egy kínai ruhaáruházban találtam meg,persze kínai csomagolásban és kínai tájékoztatóval:D ugyanazt a tapaszt,egy csomag összesen 100 HUF-omba került (4db tapasz volt benne)
de összehasonlítva ismerősöm Salonpas tapaszával rá kellett,hogy jöjjünk,hogy a kettő egy és ugyanaz...csak más csomagolásban:)
Hasonló gélt nem találtam ugyan,de mivel derékfájós vagyok,gyakran használom a tapaszt(100 Forintos-félét:D) és valóban hatásos,legalább is nekem eddig mindig használt.
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Én hetek óta ragaszgatom vele az achilleszem, és a fájdalom csillapító hatása egész jó! :-) Éjszakára szoktam feltenni, mert sajnos a futást nem bírja. Derakamra is próbáltam. Ott nekem is fent maradt futás közben is, és tényleg hatékony. Szóval úgy néz ki, hogy a jobban igénybevett testrészeken, boka, lábszár stb. nem igazán marad fent sportolás közben, ilyen helyeken a gélt célszerű használni.