Bringa karbantartás – videók
Most egy magyar nyelvű videó gyűjteményt ajánlok figyelmetekbe, ha hozzám hasonlóan ti sem vagytok profi bringa karbantartók, de tudni szeretnétek, mit és hogyan érdemes időről időre ellenőrizni a kerékpárokon.
Ez az öt darabból álló videó sorozat bemutatja hogyan végezzük el a láncmeghajtás és váltórendszer tisztítását, valamint a váltók, a fékrendszer, a kerekek és a kormánycsapágy ellenőrzését.
Kerekek ellenőrzése
Láncmeghajtás és váltórendszer tisztítása
Váltórendszer ellenőrzése
Fékrendszer ellenőrzése
Kormánycsapágy ellenőrzése
Forrás: videa.hu
Hasonló cikkek
Kerékpár - az év (leg)látványosabb bringás jelenetei
Kerékpár - ilyen volt a Flandriai körverseny belülről
Kerékpár - egy vérpezsdítő bringásvideó
Kerékpár - Ilyen a Tour a versenyzők szemszögéből
11 hozzászólás
Nem kell a kerékpárok beállításától félni, ez is "csak" egy gép. Váltóknál a végállás csavarok beállításától sem kell parázni, nem nagy feladat. Úgy kell beállítani, hogy ha pl a legkisebb fogaskeréken van a lánc (vagy ha lánc nélkül állítod be, akkor leváltasz úgy, hogy ott legyen a váltó) és a H jelű csavart kell úgy tekerni, hogy a váltóban lévő felső kis görgő egy síkban legyen a legkisebb fogaskerékkel. Illetve a másik végállásban is hasonló módon kell eljárni, csak ott a L jelű csavarral kell dolgozni. Első váltó esetében én úgy tudtam, hogy a két végállásnál a láncnak nem középen kell futnia, hanem a váltó külső széléhez a lehető legközelebb, de úgy, hogy ne érjen hozzá. Ezt is a végállás csavarokkal kell beállítani. Persze ha tökéletesen vált, akkor nem kell buherálni. Nem nagy dolgok, és ezreket lehet ilyenekkel spórolni, hogy ha nem visszük szervízbe. Vannak viszonylag jó bicajos oldalak, ahol sok hasznos cikk van beállításokról (pl bikemag), remélem ez nem számít reklámnak.
Tisztítás területén én a Brigéciol + olaj és Litiumos zsírra esküszöm. Ez a három pár ezer forint max, és nagyon sokáig elég, persze attól függ, hogy mennyire lesz koszos a kerékpár, és milyen gyakran kell tisztítani. Váltót meg a legegyszerűbb úgy tisztítani, hogy lekapja az ember, és kiáztatja brigiben.
Aztán meg az ember sokszor tapasztalja, hogy otthon tökéletesen működött a váltó, és a terepen meg nem vált tisztán. Ez megtörténhet sokszor, hiszen kicsit más, ha a szerkezet terhelve van. Játszadozni kell vele, de az ilyen beállítások a finombeállító csavarral elvégezhetők. Ezekből általában van a váltókaroknál is.
Egyébként meg szeretnék több bicajos cikket látni az oldalon :)
És ezeket az vegyszereket, amik a tisztításhoz kellenek, hol lehet beszerezni? Gondolom nem a sarki fűszeresnél...:S
Én még néha használok wd-40-et, ezt általában csak tisztításra, bár elvileg kenésre is jó. No meg nem árt, ha van egy fogkeféd, amivel át leeht dörzsölni a dolgokat. Olajból meg a csepegtetősöket részesítem előnyben, mert azzal tényleg csak oda jut belőle, és annyi, ahova kell.
Laurea: spéci bringás spréket meg folyadékokat pl a decathlonban iss lehet elég széles választékban kapni, de jómagam is osztom csiba00 olvtárs véleményét, miszerint a gépzsír, műszerolaj, és brigecol csodákra képes, és elég nagy teljesítményűek egy kerékpárhoz.
Bár most vettem egy uj láncot , de az oljatól elég csunyán néz ki , töröllgetéssel elég nehéz megszabadulni rendesen az oljsártól , ugyhogy lehet nem állom meg hogy ne vegyem le és ultrahagozzam meg ezt is.
A le és felszereléshez érdemes egy pár 100FT-os patentszemet betennni a láncba és akkor nem kell vacakolni vele, csak egy mozdulat.
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498