TIMEX T5C401 – Teszt
Arra gondoltam, írok egy - szubjektív - beszámolót arról, nekem hogy válik be ez az óra. Ha van kedvetek, Ti is küldhettek nekünk hasonló teszteket, és építünk belőle egy tesztelős adatbázist!
A TIMEX T5C401 pulzusmérős óra külseje mutatós, a dizájnos szíj azonban nem állítható elég kicsire az én csuklóméretemhez. Mivel a szíj és a csat kopására, törésére nem vonatkozik az óra egy éves garanciája, és a szíj úgy van ráépítve az órára, hogy nem cserélhető, reménykedem benne, hogy sokáig bírja majd a gyűrődést.
A gombok kezelhetősége jó, könnyen járnak, és funkcióik fel vannak tüntetve a kijelző szélén. Az éjjeli világítós funkció, a „Night Mode" az esti futásoknál nagyon hasznos lehet: ha 3 mp-ig nyomod a bal felső (Indiglo háttérvilágítás) gombot, az óra éjjeli módba vált, és ekkor bármely gomb megnyomására 3 mp-re bekapcsol a kék háttérvilágítás.
Mivel nekem a Polár jeladója állandóan kidörzsölést, sebeket okozott, aggódtam, milyen lesz majd a Timex öv, de kellemes meglepetés ért: a jeladó első alkalommal egész kényelmesnek bizonyult. A rugalmas pánt a jeladó hátulján tág határok között állítható. A jeladó megfelelő megnedvesítés után hamar megtalálta a jelet, és nem is veszítette el azt az egy órás futóedzés alatt. A jelzett pulzusértékeket elég gyakran figyeltem, és összesen egyszer láttam irreálisan kiugró, hibás értéket (induláskor laza kocogás közben 218 :o)).
Az órát első használat előtt érdemes ellátni az alapadataiddal, úgy mint testsúly és max pulzus. A testsúlyodat azért érdemes megadni, mert ennek alapján az edzés alatt elégetett kalóriákat ki fogja számolni az óra.
A max pulzusod beírása a pulzuszónák meghatározásához szükséges: az óra 5 pulzus célzónát tud tárolni, ezek határértékeit a max pulzusod megadását követően az óra automatikusan kiszámolja. Az óra lehetőséget ad egy célzóna adatainak egyedi, kézi megadására is. Egy edzésre egy célzónát adhatsz meg, és edzés során az óra csipogással jelzi, ha elhagyod a célpulzus tartományt, valamint az edzés végén kiírja majd, összesen mennyi időt töltöttél a kiválasztott célzónában. Ez tökéletesen használható mondjuk egy laza, zsírégetős tartományban, egy tempóban végzett edzésnél. Ha azonban egy edzésen belül lassabb és gyorsabb tempókat is futnál (pl. tempófutás, iramjáték vagy résztáv esetén), a célzónát a lassabb edzéstempónál vélhetően jól elhagyod majd. Ha ekkor szeretnéd a figyelmeztető csipogást kiiktatni, ehhez 7 (!) gombnyomásra lesz szükséged, és ugyanennyivel tudod majd visszakapcsolni a csipogást ha megkezded a gyorsabb edzés szakaszt.
Edzés közben az óra két sorban tud információt kiírni. Összesen 4 kijelzési mód közül választhatsz: kérheted csak a pulzusadatot, a teljes edzésidőt és a pulzusadatot, az adott kör idejét és a pulzusadatot, vagy a teljes edzésidőt és a köridőt, a pulzus adat nélkül. Bármelyik kijelzési módot választod, egy-egy részidő lenyomásakor az óra pár másodpercre kiírja tájékoztatásul a teljes edzésidőt, az utolsó kör idejét és a kör alatti átlagpulzust is. A körökre vonatkozóan az óra sajnos csak az átlagpulzust jegyzi meg, a max pulzust nem (pedig résztávozás esetén pl. a résztáv végén elért max pulzus szerintem még az átlag adatnál is fontosabb információ lenne).
Az óra képes pulzusmegnyugvás mérésére, választhatóan egy vagy kétperces értéket is tud mérni. De a mérés elindításához 3 gombnyomásra van szükség, így én ma az edzés végén, kissé kifulladva, inkább simán nyomtam egy részidőt, és egy perc múlva megnéztem a kijelzett pulzus értéket.
Fontos tudni, hogy az óra nem képes több edzés adatainak eltárolására, tehát minden edzés után ki kell szedni belőle az adatokat. Az edzés végén a STOP gombbal megállítod a mérést, de vigyázz, ha még egyszer a STOP-ot nyomod meg, az adatok törlődnek! Az adatok előhívásához az óra Review funkcióját kell használni, mely szép sorban kiírja az edzés során eltárol összes adatot: a célzónában töltött időt, az edzés átlag, max és min pulzusát, az elégetett kalóriákat (ha edzés előtt megadtad a testsúlyodat), az összes edzésidőt, valamint a köridőket és minden kör átlagpulzusát. Az adatok logikus sorrendben jelennek meg, már első használatkor átlátható edzésinformációt szolgáltattak.
Az óra képes visszaszámolni is, és a megadott idő elteltét csipogással és fénnyel jelzi, majd beállítástól függően vagy lenullázza magát, vagy elindítja a stoppert. Ha pedig ismétlő módba állítod, akkor rögtön újrakezdi a visszaszámlálást még egyszer. Emellett az óra természetesen kijelzi a „civil" időt -két időzóna is beállítható rajta- valamint ébreszteni is tud.
A hátlapja szerint 50 méterig vízálló óra gombjait víz alatt nem szabad nyomogatni. Tehát elmehetsz vele úszni, de időt nem tudsz majd mérni (amúgy pulzust sem). Sós víz után le kell mosni, szaunába vinni pedig tilos. Az elemet az órában és a jeladóban is szakszervízzel vagy órással javasolt cseréltetni.
Az óra ára 2007 márciusában 25.950 Ft volt.
Hasonló cikkek
Adidas miCoach Zone – eftomi tesztje
Tudomány - fellépésteszt lábizomra
Megvannak az adidas BOOST tesztelőink
11 hozzászólás
ilyen órám van nekem is, kb két éve használom rendszeresen és teljesen meg vagyok elégedve vele
a magyar honlap: http://www.timexora.hu
egy picivel bővebben: http://www.timex.com
Sziasztok!
volt egy ilyen órám, 2004-ben vettem a bécs-budapestre, de 2006 végére teljesen szétesett. a szíj megtört az óra mindkét végén, a pulzusmrő öv a gumi és a műanyag találkozásánál elrepedt. a pillanatragasztó egy darabig még tartotta a lelket benne, de aztán már nem adta a jelet. az órában az elem még le sem merült. ezen kívül maga az óra nagyon megbízhatóan működött, a vízállóságával sem volt baj, a funkciók is elegek voltak a mindennapi használatban. lehet, hogy az enyém selejtes minőségű anyagokból készült, de az biztos, hogy vigyázni kell rá!
ja, és az óraátállítás csak egy billentyű lenyomásával véghezvihető volt..
Sziasztok!
volt egy ilyen órám, 2004-ben vettem a bécs-budapestre, de 2006 végére teljesen szétesett. a szíj megtört az óra mindkét végén, a pulzusmrő öv a gumi és a műanyag találkozásánál elrepedt. a pillanatragasztó egy darabig még tartotta a lelket benne, de aztán már nem adta a jelet. az órában az elem még le sem merült. ezen kívül maga az óra nagyon megbízhatóan működött, a vízállóságával sem volt baj, a funkciók is elegek voltak a mindennapi használatban. lehet, hogy az enyém selejtes minőségű anyagokból készült, de az biztos, hogy vigyázni kell rá!
ja, és az óraátállítás csak egy billentyű lenyomásával véghezvihető volt..
tgyimo, nem tudsz esetleg ilyen órást ajánlani? Engem már három órás is eltanácsolt Bp-en a régi Timex-emmel, mondván, nem lehet a szíjat lecserélni rajta mert "egybe van építve" az órával :o( Pedig percek kérdése és szegény szíj el fog szakadni teljesen..
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498