A "Good Luck Beijing" sorozat egyszersmind tesztverseny is volt, ugyanott rendezték, ahol a "maratoninak" nevezett úszóviadalt is tartják majd. A viadalt a legendás bolgár versenyző, Petar Sztojcsev nyerte 1:59.13.8-as idővel, Gercsák csupán 4 másodperccel maradt le mögötte, 1:59.17.7-tel csapott a célba.

"Eleinte széllel szemben úsztam, és takarékoskodnom kellett az erőmmel, így az első kör után csak 15. helyen voltam. Mindent megtettem, hogy előrébb jussak, szerencsére megváltozott a szél iránya, és nagyon segítette a hajrámat. így sikerült megszereznem a második helyet." - nyilatkozta Csaba a verseny után.

Eredmények:
Férfiak 10km (30 induló): 1.Petar Stoychev (bolgár) 1:59:13.8, 2.Gercsák Csaba 1:59.17.7, 3. Ristislav Vitek. (cseh) 1:59.35.5, 4. Chad Ho (dél-afrikai) 1:59:35.5, 5. Enwin Maldonado (venezuelai) 1:59:37.9, 6. Allan Do Carmo (brazíl) 1:59:38.8, 7.Damian Blaum (argentin) 1:59:39.1, 8. Jakub Fichtl (cseh), 9. Daniel Katzir (izraeli) , 10. Rolando Salas (venezuelai), , 11. Jose Francisco Hervas (spanyol) , 12. Diego Nogueira (spanyol) , 13. Michael Dmitriev (izraeli) ,14. Arseniy Lavrentyev (portugál) , 15. Lgor Chervynskiy (ukrán)
(az első 11 szerzett olimpiai indulási kvótát)