MOB megemlékezés a Magyar Sport Napján
A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) a fővárosi Szabadság téri MAC-emlékműnél tartott pénteken koszorúzással egybekötött ünnepséget a Magyar Sport Napja alkalmából.
Magyar Zoltán olimpiai bajnok, a MOB alelnöke, a Nemzet Sportolója ünnepi beszédében felhívta a figyelmet arra, hogy a kormány 2000-es határozata értelmében az olimpiai család minden évben Várhelyi György szobrászművész alkotásánál emlékezik arra, hogy 1875. május 6-án a Magyar Athletikai Club (MAC) rendezte a kontinens legelső nyilvános szabadtéri sportversenyét Budapesten.
A MOB alelnöke hangsúlyozta: "Ez a nap jó lehetőséget kínál a hagyományok ápolására, a visszatekintésre, a jelen és a jövő áttekintésére". Hozzátette: "Van dolgunk bőségesen, de most álljunk meg egy pillanatra, ünnepeljük a magyar sportot, emlékezzünk a legendáinkra, szurkoljunk a riói sikerekért, és sportoljunk a szokásosnál is egy kicsit többet."
A sportvezető emlékeztetett arra, hogy a világon hatodikként alakult meg a Magyar Olimpiai Bizottság, a magyarok eddig 168 aranyérmet nyertek az ötkarikás játékokon. Az aktualitásokkal kapcsolatban megjegyezte: a MOB 140-145 fős sportolói létszámmal számol Rióban, 91 nappal a rajt előtt 123-an értek el kvótát érő eredményt, de több sportágban még nem zárult le a kvalifikáció.
"Örömmel jelenthetem, hogy minden feltétel rendelkezésre áll a nyugodt felkészülés biztosítására, s a Magyar Olimpiai Bizottság igyekszik minden egyéni versenyzői igényt is kielégíteni, legyen szó akár egy plusz versenyre való utazásról, egy sportszer beszerzéséről, vagy egy sérülés minél gyorsabb kezeléséről" - fogalmazott Magyar Zoltán, aki ezután Kozmann György, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős helyettes államtitkára; Böröcz László, Belváros-Lipótváros alpolgármestere; valamint Kállay Kristóf, a MAC elnöke társaságában koszorút helyezett el a MAC-emlékműnél.
Az ünnepségen felléptek a Vajda Péter Ének-zenei Általános Sportiskola tanulói, valamint Farkas Csongor, a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium diákja.
Forrás: MOB
Hasonló cikkek
Magyar Sport Napja alkalmából adtak át díjakat
MOB - Fair Play díjakat adtak át
Szabadidősport - 18. alkalommal rendeznek Nagy Sportágválasztót
MOB - február 1-ig várják a Fair Play pályázatokat
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Csak a szépre emlékezünk?
" Zsuzsanna elkülönítette a történteket, és több mint ötven évig nem beszélt az átélt dolgokról. Pár héttel ezelőtt azonban, a botrány kirobbanásakor, volt férje hívta fel azzal a hírrel, miszerint halottként emlegetik az erőszakot átélt nőt.
A hetvenhárom éves asszony az exkluzív interjúban elmesélte, mi is történt pontosan az uszodában ötvenöt évvel ezelőtt.
„Azt hittem, hogy enyém a világ, és a boldogságtól repdestem” – idézi fel az ominózus eset előtti napozás pillanatait Zsuzsanna, aki ekkor elegyedett beszélgetésbe Lantos Lászlóval. A fiatal, jó küllemű férfi a rövid beszélgetés után félrehívta a fiatal lányt, akit egy elhagyott szolgálati lakásba vezetett.
Innen úgysem mész ki, mert jönnek a többiek
– hangzott el a mondat, ami azóta is Zsuzsanna emlékeibe égett. Kiss és Várszegi ekkor lépett be a szolgálati lakás ajtaján, majd mint azt már számos cikkből tudhatjuk, hárman, csoportosan elkövették az erőszakot. Az erőszakot átélt hölgy szerint felesleges foglalkoznia ma már a kiszabott büntetéssel, bár mint mondja, nem ért vele egyet, tekintettel arra, hogy nem ő volt az egyetlen áldozat.
Zsuzsanna azóta feldolgozta, eltemette magában a történteket, lediplomázott, majd családja lett. De mint mondja, jó néhány évbe telt, mire feldolgozta a tragédiát, amit amíg él, nem felejt. A legjobban pedig Kiss László családját sajnálja."
-hoppá hoppá. Nem ő volt az egyetlen áldozat (!!!!!???????)