Takács Dávid idei legjobb teljesítményét (1:49,79) nyújtva sem tudott a következõ fordulóba kerülni a férfi 800 méteres síkfutásban. Az utolsó, hatodik futamba sorsolták, ami végül is a legerősebbnek bizonyult. A biztos továbbjutásért nagyobb iramra volt kényszerülve a mezőny, ahol Dávid végig együdt haladt a többiekkel, de az utolsó 100 méteren, a hajrában már nem tudta tartani a tempót a legjobbakkal.

Listár Nikolett 400 méteren az egyes pályán próbálta felvenni a versenyt a vetélytársakkal, de sajét legjobb idejétől is jelentősen elmaradva, 55,37 másodperces idővel, futamában csak a 4. helyen ért célba.

A 28 éves Angela Williams női 60 méteren lassabban kezdett, és csak a táv második felében tudta befogni az addig előtte futó Taheisa Harrigant és Jeanette Kwakye-t. Végül 7.06-os idővel győzött, a mögötte célba érkező Kwakye és Harrigan pedig országos csúcsot is futva szerezte meg a két dobogós helyet. A belga Kim Gevaert a győztes hármastól kissé elmaradva 7.22-vel csak negyedik lett.

A nigériai Olusoji Fasuba 6.51-es idővel győzött férfi 60 méteren. Bár az utolsó métereken vádlija kezdett görcsbe rándulni, Fasuba nem lassított, és így maga mögé utasította az azonos idővel célba érkező brit Dwain Chamberst és Kim Collinst. "Remek volt a pálya, én pedig egyre jobb formában vagyok, és ezt ma meg is tudtam mutatni." - nyilatkozta a győztes Fasuba a verseny után.