Mától lehet nevezni a New York City Marathonra
Ma este hatkor nyílik meg a nevezés az idei New York City Marathonra. Idén a futóknak mélyebben kell belenyúlniuk a pénztárcájukba, a nevezési díj ugyanis 60 dollárral, azaz több mint 14.000 forinttal emelkedett.
A külföldi futóknak 347 dollárba (kb. 84.500 Ft) kerül egy nevezés az idei versenyre. Az amerikaiak 255 dollárért, a New York Road Runners klub tagjai pedig 216 dollárért nevezhetnek be. Az összes jelentkezőt terhelő 11 dolláros kezelési költség változatlan maradt. Mint a szervezők elmondták, a drágításra elsősorban az útvonal lezárás és az orvosi ellátás költségeinek növekedése miatt volt szükség.
A szervezők nem várnak lényeges változást a jelentkezők számában tavalyhoz képest. 2011-ben 47.000 futó ért célba, és rekord számú, 120.000 jelentkezés érkezett a versenyre. Idén január 2-tól április 23-ig várják a szervezők a jelentkezéseket.
Forrás: crainsnewyork.com
Kép: newspaper.li
Hasonló cikkek
Az elmaradt New York Maraton rendezői további türelmet kérnek
Elmaradt New York Maraton – rendőrségi díjvisszatérítés, Philadelphia Maraton lehetőség
Erős elit mezőny lesz az idei New York City Marathonon
Nem működött New Yorkban a mobilos futó követés
19 hozzászólás
A budapestire a 6000-es diáknevezést is kicsit soknak találtam, de ezután másként tekintek rá :)
Van akkora különbség a két verseny között, mint amennyivel többe kerül NY-ra a nevezés. Egyébként 2013-tól itt is emelik a garantált szinteket.
Már az itthoni versenyeken is a magas nevezési dijakkal próbálják limitálni,a meggondolatlanul résztvenni akarok számát,/sikerrel/!!!!!!!
Eggyel kevesebben lesznek ott,bánhatják!
Tudsz mondani két úgymond kézzelfogható indokot? (mondjuk igaz hogy diákot néztem,a felnőtt itthon is drágább, meg most gyenge a forint, meg US-ben drágábbak a dolgok,szóval inkább egy 2-3-szoros szorzó van köztük)
Már a mostani limetek is fejvakarásra késztettek, hogy hogyan fussak ilyen időket, ezeken még faragtak néhány percet...De hát szeretjük a kihívásokat :)
Van, akinek tényleg nem okoz problémát kifizetni ennyit, plussz a repülőjegy és a szállás árát. Nekem igen. De ha megfutom a 3 órás szintidőt, komolyan mondom, nem eszek 3 hónapig, csak, hogy kijussak. Mert úgy az igazi, ha valaki megfutja a szintidőt. Máskülönben, kicsit rongyrázásnak érzem a dolgot. Inkább felajánlom a beteg gyerekeknek azt a sok pénzt.
A 85 ezer valóban nagyon sok pénz egy versenyért, de szerintem a rongyrázás nem itt kezdődik. Mi már régóta nem veszünk egymásnak pl. karácsonyi ajándékot, az így félre tett pénzzel sok értelmes dolgot lehet kezdeni, pl. külföldi verseny nevezési díjra és utazásra költeni :)
@Mira: Ha megvan a szintidő, akkor ne hagyd ki! 2011-ben voltam Bostonban, belegondolva baromi sokba került, de az az élmény megfizethetetlen volt, egyszer az életben bőven megérte.
Egyébként repjegy 120-140eFt, szállás 100$/éj/2fő, kaja+közlekedés+múzemumibelépők+költőpénz 100$/nap, maraton expora legalább 150$, de inkább 300$ érdemes tervezni, hogy ne szívfájdalommal jöjjön el ember a sok jobbnál-jobb vétel miatt. 6 napra számolva ( mégis New York az New York, érdemes megnézni) már a 347$ nevezési díj a teljes költséghez viszonyítva nem is olyan sok. Sajnos, a gyenge forint miatt elég húzós összeg jön ki a végén, tavaly még 180-190 Ft/USD árfolyam mellett negyedével olcsóbb lett volna.
Egyébként az európai maratonok is jól megdrágultak, pár évvel ezelőtt még 50-60 euro körül lehetett nevezni, mostanában ez már inkább 80 euro. Egyedül Olaszországban tűnik változatlannak a helyzet. Ráadásul, akkor még 250Ft körül volt az euró...
Ha megfutom a 3 órát, akkor megyek, most 3:23 a szint, és 3:10 a legjobbam. Ha sikerül a 3 óra, akkor tényleg meg fogom érdemelni. Ez igazi kihívás! :-)
Nekem 85 ruppó nagyon sok pénz, még 10 versenyért is sok. Tegyük fel, hogy az éményért elmegyek (egyéb költségeket most nem számítok), futok mondjuk, ha sikerülne sérülés nélkül edzeni egy 3:20-as időt. Majd hazajövök és egy éven át, hallgatom a tisztába nem tett gyerekek ordítását, mivel ez az összeg éppen egy évnyi pelus ára. Tudom textilpelenka, akkor meg vizet nem kapnak, mert elmegy a mosásra és megint csak ordítani fognak. Mindig ez az ordítás. Szerencsére egy ismerősnél van futópad, a laptopon onlinére tesszük a versenyt az Asszonyok meg hozzák a frissítést. És még a kicsik is tiszták maradnak.
Biztos óriási élmény lehet, egy ilyen versenyen elindulni, de egy ilyen kiruccanás kb. 2 éves sportköltségvetésemet elvinné. Annyit meg nem ér az egész, főleg úgy, hogy utálok nagy tömegben futni.
Kedves Mira! Ha csak azok a nők indulnának akik megfutják a szintidőt, akkor lenne vagy 100 női induló!! Gratulálok,és fejethajtok a te 3:10-es maratonod előtt, de aki 4-5 óra alatt futja a maratont az is tiszteletet érdemel!!!! És nem "rongyrázást":(((
Az a szomorú, hogy Európa nyugatabbik felének ez zsebpénz, míg nekünk életre szóló kaland. :)
A hawaii ironmanra tudok ilyenkor gondolni, a tehetős német anyanyelvű "triatlon turisták" nak topicja van egy fórumon a hawaii találkozásokról, élményekről, míg tőlünk jó ha 1-2 ember tudja kivívni az indulás jogát és az anyagi oldalát is állni tudja.
Biztos a híres maratonokon is hasonló az arány.
@kipage: sajnos nagyon igazad van. Mindamellett, ha valaki össze tudja szedni a pénzt, nem szabad gondolkodni rajta, életre szóló élményt szerez magának.
@toygli: tényleg nagyon állat volt:)
Hát igen, Toygli, azt hiszem, inkább én is a futópados verziót választom. Ez nekem luxus, sajnálom.
Laca, nem azt mondom, hogy nem érdemel tiszteletet, akik 4-5 óra alatt futja le, sőt!!! De az, aki, csak azért indul, hogy aztán eldicsekedjek, hogy ő ott volt, azt én rongyrázásnak nevezem. Pláne így, hogy milyen az átlagkereset hazánkban.
@toygle: Az asszonyon azért a pasta partyt, befutóképet (szigorúan mobillal) és verseny utáni masszírozást is hajtsd be :))
@kipage: a triatlon azért jóval költségesebb, még egy nagyatádi célbaérés teljes költsége (neoprén, kerékpár stb.) összemérhető egy new yorki utazás teljes költségével. Egy Kona slothoz "jutás" teljes költsége egy alsó-középkategóriás autó árával összemérhető (azonkívül, hogy baromi jónak is kell lenni). Csak a nevezési díj az Ironman sorozat versenyire 400-500 euró. A konai kaland még nyugat-európai szemmel is elég húzós. Nem véletlen, hogy ha egy európai versenyen mondjuk egy age groupban kiosztanak 4-5 db Kona slotot, akkor még a 10-15. helyig reálisan lehet reménykedni, hogy utazhat az illető, mert annyian nem vállalják a költségeket. Ráadásul, azért elég túlzás szimplán tehetős német "triatlontúristák" titulálni akikről írtál, egyébként töbségükben tudnak 10 órán belüli Ironmant. :)
Az eredménylista alapján 17 magyar ért célba New Yorkban tavaly, ebből 7 élt az USÁ-ban.
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Nem akar engem valaki támogatni a részvételen? A szintidőt már megfutottam, csak a kiuazásra hiányzik még egy kis pénzecske, ja meg a nevezésre is... :-))))