Az amerikai atléták feladata Londonban: „Project 30”
Bár az amerikai atlétikai szövetség (USATF) korábbi vezetőjét, aki a „Project 30" szülőatyja volt, azóta kirúgták, a program változatlan: 30 érmet nyerni a Londoni Olimpián.
A Pekingi Olimpián az amerikai csapat favoritjai közül sokan (pl. Tyson Gay, Sanya Richards, Jeremy Wariner, Lolo Jones, Allyson Felix, 4x100m váltók) - a várakozásokkal ellentétben – nem tudták megnyerni számaikat. Végül „csupán" 23 (közte 7 arany) érmet szereztek az amerikai atléták.
Az USATF akkori vezetője, Doug Logan a Pekingi Olimpiát követően némileg önkényesen úgy döntött, hogy az atlétáknak a következő olimpián 30 érmet kell szerezniük. E cél eléréséhez Logan külső szakértőktől kért segítséget. A meghívott szakértő csapat dolgozta ki a „Project 30" programot, melyet aztán a szövetség Logan távozása után is megtartott, bár a 30 éremmel kapcsolatban felmerültek olyan hangok, hogy az inkább hosszú távú cél lehetne, nem pedig konkrét feladat 2012-re.
A szakértő csapat elemzése szerint az amerikai csapatból Pekingben hiányzott a szakmaiság, a kohézió és a felelősségre-vonhatóság, az atléták pedig túl sokat foglalkoztak olyan kevésbé lényeges dolgokkal, mint pl. a pénzdíjak vagy a közvetítések figyelemmel kísérése az olimpiai faluban. A szakértők szerint a sportolóknak Londonban a szakmai munkára, az érmekre és a csapatszellemre kell majd fókuszálniuk.
Forrás: sports.espn.go.com
Hasonló cikkek
Száznegyven fős csapattal tíz érem, három arany a cél Londonban
Londoni Olimpia: Bemutatták az olimpiai érmeket
Parasportos paradoxonok - Lehet-e mérce?
Még több címke
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Első 5 kilométerem 498
Az atlétika egyéni sportág. A versenyzők profi versenyzők, akik érthetően a saját sorsukkal foglalkoznak elsősorban. Szép dolog a csapatszellem, meg összetartás, de azért ne képzeljük már azt, hogy ez (amerikai)foci. :-) Pláne nem multi cég.;-)
Ide személyre szabott felkészülés kell, amire megvan a versenyző saját közege. Az egyéni motivációnál meg nem kell több. Minden atléta álma, hogy olimpiai bajnok legyen, és ezért mindent meg is tesz. (Kinek mi fér bele a mindenbe...) Akinek nem ez az állma, arról meg nem érdemes beszélni, az valahol nagyon eltévedt...