A férfi mezőnyben az úszás után egy helyi triatlonista, John Flanagan állt az élen, míg a kerékpárról az amerikai Chris Lieto szállt le elsőként. Alexander csak elég későn, a futás 21. mérföldjénél vette át a vezetést, amit innetől aztán meg is őrzött és 8:20:21-es idővel ért célba. Lieto két és fél perces hátránnyal lett második, míg Andreas Raelert ért be harmadikként.

A női versenyben Wellington szinte végig vezetve, hatalmas előnnyel, fantasztikus új pályacsúccsal (8:54:02) nyert. Idejére jellemző, hogy a férfiak közül is csak 21-en tudták megelőzni. Második lett az ausztrál Mirinda Carfrae, harmadik a spanyol Virginia Berasategui.

A verseny magyar indulói közül Csomor Erika az elit nők között - tavalyi 4. helyezése után - idén a 27. helyen ért célba. Erika verseny előtt jó formában érezte magát, bizakodó volt. Sajnos azonban kiújult egy régi lábsérülése és ez elég is volt, hogy ne hozza a tőle megszokott eredményt. Szakemberek szerint a múlt hónapban rendezett Zoffingeni duatlon versenyen aratott győzelme is sokat kivett belőle. Az Age Group-os versenyzők között rajthoz álló Szunyog Zsolt (10:21:28) kategóriájában a 67. lett, míg Lenti Anita (11:02:31) a 11.