Mivel idén nem segítették nyulak a mezőnyt, a rajt után kényelmes tempóban kezdtek neki a hölgyek a maratoni távnak a napos, kissé didergős időben. Az első kilometer 3:25-ös, a második 3:35-ös volt. A román Lidia Simon vezette a tizenhét fős élbolyt a verseny első részében (5km - 17:25). A következő 5 km kicsit gyorsabb volt (17:07), és ennek megfelelően fokozatosan csökkent az élboly létszáma is. Féltávnál Simon 1:13:00-as idővel vezette át az ekkor már csak 13 fős vezető csoportot.

Az igaz verseny 28,5 km-nél kezdődött, amikor Shibui az élre állt, és megnyomta a tempót. A 30. kilométer 3:21-es lett. A 30 kilométeres frissítőállomás után már csak Akaba volt képes Shibui tempóját tartani, majd ő is leszakadt a következő, 3:13-as kilométer alatt. Innentől Shibui végig egyedül futott. A következő két kilométert 3:16 és 3:09 alatt teljesítette, és kilenc másodperces előnyt szerzett Akaba-val szemben. Előnyét 35 kilométerig 25 másodpercre növelte, a célba pedig már majdnem két perccel hamarabb ért (2:23:42) mint a második helyezett Akaba.

Shibui az elmúlt négy évben nem tudott nagy nemzetközi versenyen győzni, így nagyon boldog volt a célban. „Nem tudatosan gyorsítottam, egyszerűen csak egyre gyorsabb tempóban futottam. Korábban sosem tudtam gyorsítani a verseny végén. Azt hiszem, most rájöttem, hogy lehet maratont nyerni. " Persze Shibui azért korábban már nyert maratont, 2001-ben például pont ugyanezen a versenyen lett első, 2004-ben pedig a Berlin Maratonon győzött, 2:19:41-es országos csúccsal.

Eredmények:
1. Yoko Shibui 2:23:42 (17:25, 34:32, 51:50, 1:09:11, 1:26:40, 1:43:56, 2:00:07, 2:16:40)