23:00 - Atlétika
Az etióp Tirunesh Dibaba 29:54.66-os idővel nyerte meg a női 10 000 métert.  Dibaba a táv utolsó kilométereit a török Elvan Abeylegesse-t követve futotta, majd az utolsó körben jött a rá jellemző ritmusváltás, és egy hihetetlen, 60.39-es utolsó 400. A harmadik helyen eglepetésre az amerikai Shalane Flanagan végzett. A 31 indulóból Kálovics Anikó a 22. helyen ért célba, 32:24.83-as idővel.

14:35 - Úszás
Az 1500 méteres gyorsúszás előfutamában Kis Gergő 15:09.67-es idővel, legjobbjától egy másodperccel elmaradva, futamában hatodik, összesítésben pedig a 19. helyen végzett.

14:30 - Öttusa
Horváth Viktor idegbecsípődése kiújult, a gyógyuláshoz pedig segítségre volna szüksége. Kator Miklós, az öttusázók orvosa még pénteken Szöulba repül és kezelésbe veszi a tavaly világ- és Európa-bajnok öttusázót. "Már kezeltem Viktort hasonló panasszal, infúzióval remélhetőleg sikerül gyorsan rendbe hoznunk" - mondta Kator. Ha nem sikerülne, változtatásra az augusztus 21-i verseny előtti technikai értekezletig van lehetőség, a tartalék Tibolya Péter készenlétben áll, hogy beugorjon, ha szükséges.

13:00 - Úszás
Női 50 méteres gyorsúszásban Dobár Éva 26.33-as időt úszott a szám hetedik előfutamában, így nem került be a középfutamba.

12:50 - Vízilabda
A magyar női vízilabda-válogatott 10-4-re (1-1, 3-1, 3-0, 3-2) legyőzte Görögországot, és ezzel csoportelső lett a B-csoportban.

12:50 - Vívás
A magyar férfi párbajtőr-válogatott 41-29-re megnyerte az Ukrajna ellen az 5-8. helyért vívott párharcát, majd az ötödik helyért Venezuelával csapott össze, és itt is nyertünk, 40:25-re, így az ötödik helyen zártunk.

12:50 - Műugrás
Barta Nóra a női műugrók 3 méteres versenyszámában a 18. helyen zárt a kvalifikáció során, és ezzel utolsó helyen jutott tovább a középdöntőbe. Ugrás pontszámai : 60.75; 58.80; 40.50; 54.60; 61.50. Kormos Villő a 24. helyen zárt, ő így nem jutott be a középdöntőbe. Pontszámai: 55.35; 45.60; 49.00; 47.60; 50.40.
(Kép: daylife.com)

12:50 - Hétpróba
A második számban, a magasugrásban javított összetett helyezésén hétpróbázónk, Farkas Györgyi. 174 centiméteres eredményével a 24. helyen zárt a 43 induló között. Farkas erre a teljesítményére 903 pontot kapott, és 1790 ponttal egyelőre a 37.Két szám után az első helyen az amerikai Hyleas Fountain áll 2251 ponttal. Következik a súlylökés, magyar idő szerint 13 órakor. Még egy számot rendeznek a mai nap során, a 200 méteres síkfutást 15:15-kor.

12:50 - Cselgáncs
Bor Barna +100 kilogrammos súlycsoportban simán kikapott az egyiptomi Iszlam el-Sebabitól, aki a folytatásban - a papírformának megfelelően - ipponnal alulmaradt a kétszeres japán bajnokkal, a 2004-es budapesti junior vb-n aranyérmes Isii Szatosival szemben, azaz nem vitte tovább Bort a vigaszágra.
Ezzel a magyar cselgáncsozók olimpiai szereplése véget ért.

06:05 - Vívás
A magyar párbajtőrcsapat kikapott a kínaiaktól, így már csak az ötödik helyért vívhatnak majd.

05:30 - Atlétika
Pars Kriszitán második kísérletére teljesítette a döntőhöz szükséges szintet a férfi kalapácsvetés selejtezőjében, 80.07 méterre hajította a kalapácsot. így készülhet a szám fináléjára, amely vasárnap magyar idő szerint 13:10-kor kezdődik.

05:00 - Vívás
A magyar párbajtőrcsapat megkezdte szereplését. Boczkó Gábor nyert a kínai Wang ellen, Imre Géza pedig legyőzte Li-t, jelenleg 7:6-ra vezetünk. Következik Kulcsár Krisztián.

04:55 - Úszás EZÜSTÉREM, VILÁGCSÚCS
A 200 méteres vegyesúszás döntőjében Cseh Laci új Európa-csúcsot úszva, szenzációs hajrával megelőzte Ryan Lochte-t és megszerezte harmadik ezüstérmét (1:56.52). Michael Phelps 1:54.23-as új világcsúccsal nyert.
Szép volt Laci!!!

04:35 - Lövészet
Nem jutott tovább az 50 méteres kisöbű sportpuska selejtezőjéből Sidi Péter, miután 588 körös teljesítménnyel csak a 39. helyen végzett.

04:25 - Atlétika
Férfi súlylökésben Kürthy Lajosnak csak két érvényes dobása volt (18.38 és 18.74) ezzel a 34. helyen végzett a selejtezőben, messze lemaradva a 12-es döntőről.

04:05 - Úszás  VILÁGCSÚCSOK
Takács Krisztián 50 méteres gyorsúszásban 21.84-es új országos csúccsal negyedik lett a szám első középdöntőjében. A második futamban Alain Bernard 21.54-es idővel nyert. Mivel a második futamban öten is jobb időt úsztak Krisztiánnál, ő éppen lemaradt a döntőről és a kilencedik helyen végzett.

A női 200 méteres mellúszás döntőjében az amerikai Rebecca Soni új világcsúccsal (2:20.22) győzött Az ausztrál Jones a 100 mell arany után itt csak ezüstérmes lett.

A férfiak 200 méteres hátúszását Ryan Lochte nyerte 1:53.94-es új világcsúccsal.

03:55 - Atlétika
Usain Bolt lazán futva, 10.20 másodperccel győzött a 100 méteres síkfutás első selejtezőjében. Asafa Powell 10.15 másodperces idővel, szintén könnyedén nyerte a második futamot. Tyson Gay 10.22-t futott. Természetesen mindhárman továbbjutottak a középdöntőbe.

03:10 - Atlétika

Farkas Györgyi hétpróbázónk 100m gátfutásban futamában a hetedik helyen, 14.66-os idővel ért célba. Az első szám után a 41. helyen áll.