Már 53 662 347 km-t sportoltatok

Atlétika - Ryan Hall bejelentette visszavonulását

Bozót | 2016-01-21 | Nincs hozzászólás!

Az Egyesült Államokban minden idők egyik legjobb hosszútávfutójának tartott kétszeres olimpikon Ryan Hall az elmúlt hétvégén bejelentette visszavonulását a versenysporttól. Döntésének okát egészségügyi akadályokkal indokolta, amelyeket nem sikerült megoldania. Hall 33 évesen mond búcsút a profi sportnak.

Ryan Hall is rajthoz áll Bostonban

Bozót | 2014-03-06 | Nincs hozzászólás!

A héten megjelent sajtóközlemény szerint Ryan Hall is rajthoz áll az idei Boston Maratonon. Hall már három alkalommal vett részt a versenyen és a 2011-ben itt elért 2:04:58-cal ő tartja a nemhivatalos amerikai rekordot.

Lépést tudnál tartani Ryan Hall-al? (videó)

Bozót | 2013-11-01 | 6 hozzászólás

Jópofa felvételt találtam a Runnersworld oldalán, egy kis reklám keretében átlag emberek, kocogók, kipróbálhatták egy futópadon, hogy meddig volnának képesek Ryan Hall maratoni tempóját tartani. Nem sokáig :)

Ryan Hall sérlés miatt visszalépett, nem indul idén Bostonban

Bozót | 2013-03-14 | Nincs hozzászólás!

A Boston Maraton elitjének szponzora John Hancock bejelentette, Ryan Hall combfeszítő-húzódására hivatkozva visszalépett az idei versenytől.

Meb Keflezighi szeretné kipipálni Bostont is

Bozót | 2013-01-10 | Nincs hozzászólás!

Az USA olimpiai csapatából Meb Keflezighi, Ryan Hall és Abdul Abdirahman is indul az idei Boston Maratonon. Meb a vele készült interjúban elárulta, győzni megy.

Újabb maratoni hétvége - Houston Maraton és Félmaraton olimpikonokkal

Bozót | 2013-01-09 | Nincs hozzászólás!

A vasárnap megrendezésre kerülő 41. Chevron Houston Marathon valamint az Aramco Houston Félmaraton mezőnye is számos nagy sztárt vonultat fel, az izgalmakat pedig a félmaratoni rekordért felajánlott 50,000 dolláros bónusz fokozza majd.

Ryan Hall edzőt váltott, Renato Canovával dolgozik

Bozót | 2012-12-19 | 1 hozzászólás

Ryan Hall nemrégiben bejelentette, hogy a továbbiakban a híres olasz edzőfenoménnal, Renato Canovával dolgozik. Canova neve szinte védjegy, annyi sikeres futót edzett már.

Keflezighi és Flanagan nyerte a maratoni válogatót

pen | 2012-01-16 | Nincs hozzászólás!

Meb Keflezighi és Shalane Flanagan nyerte meg a szombati maratoni válogatóversenyt Houstonban. Az USA csapatban a 3-3 olimpiai résztvevő a férfiaknál Keflezighi, Ryan Hall és Abdi Abdirahman, a nőknél Flanagan, Desiree Davila és Kara Goucher lesz.

Atléták és edzők mondták – hétvégi nyilatkozatok

pen | 2012-01-09 | 7 hozzászólás

Blogbejegyzések és nyilatkozatok következnek Ryan Halltól, Kenenisa Bekelétől, Alberto Salazartól és Patrick Makautól a pihenésről, a világcsúcsról, az olimpiáról és a maratonról.

Futós videók

pen | 2011-11-16 | 1 hozzászólás

Három futós videót hoztam, remélem segítenek kicsit fenntartani a motivációt az egyre hidegebb időben. Az első a Piros 85-ről, a második a tarahumara indiánokról, a harmadik pedig az elit maratoni tempóról szól.

Futás: Még mindig Boston és a rekord

pen | 2011-04-20 | 21 hozzászólás

A Boston Marathon szervezői egy nappal a verseny után bejelentették, kérni fogják az IAAF-től Mutai eredményének világcsúcsként való hitelesítését. Korábban ellenvéleményeket mutattam be, most következik pár vélemény a rekord mellett. És egy új IAAF szabály a női maratoni rekordokra vonatkozóan.

Futás: Megvan a Boston Marathon elit mezőnyének névsora

pen | 2011-02-13 | 3 hozzászólás

2011. április 18-án rendezik a 115. Boston marathont. A címvédő Robert Kiprono Cheruiyot és Teyba Erkesso mellett még tucatnyi 2:07-en belüli férfi és hét 2:24-en belüli női futó áll majd rajthoz.

Futás: Keflezighi, Hall és Abdirahman is rajthoz áll a NYC félmaratonon

pen | 2011-02-10 | Nincs hozzászólás!

Három amerikai nagy név, Meb Keflezighi, Ryan Hall és Abdi Abdirahman is ott lesz az idei NYC félmaraton mezőnyében. Utoljára 2009-ben láthattuk együtt versenyezni őket, a NYC Marathonon, melyet akkor Keflezighi nyert meg.

Futás: Trafeh és Rhines nyerte az USA félmaratoni OB-t

pen | 2011-01-31 | Nincs hozzászólás!

Mohamed Trafeh és Jen Rhines nyerte meg szombaton az amerikai félmaratoni OB-t. Trafeh Ryan Hallt megelőzve 1:02:17-es idővel lett bajnok, míg a nőknél Rhines 1:11:14-es idővel győzött.

Futás: Ryan Hall rajthoz áll a 2011-es Boston Marathonon

pen | 2010-12-02 | 1 hozzászólás

Ryan Hall, aki az amerikai futók között a leggyorsabb Boston Marathon-os időeredménnyel rendelkezik, bejelentette, hogy 2009 és 2010 után jövőre is rajthoz áll majd Bostonban. A 2011-es versenyre viszont már régi edzője, Terrence Mahon irányítása nélkül készül.

Defar 1:07:44-es idővel debütált a Philadelphia félmaratonon

pen | 2010-09-22 | 2 hozzászólás

Az etióp Meseret Defar és a kenyai Matthew Kisorio nyerte a Philadelphia félmaratont. A vasárnap megrendezett versenyen a két győztes idő 1:07:44 és 1:00:15 volt.

Futás: Merga és Kosgei nyerte a Boston Marathont

pen | 2009-04-22 | Nincs hozzászólás!

Hétvégén rendezték a 113. BAA Boston Marathont. A női verseny lassan indult és sprintbefutóval ért véget, ami a kenyai Salina Kosgei győzelmét hozta, míg a férfiaknál az etióp Deriba Merga nyert. A hazaiak kedvencei, Ryan Hall és Kara Goucher, harmadik helyen értek célba.

Az amerikai rekorder nyerni szeretne a Boston Marathonon

pen | 2008-11-21 | 3 hozzászólás

Az amerikai félmaratoni csúcstartó Ryan Hall ott lesz áprilisban a 113. Boston Marathon mezőnyében. Hall, aki 2007-ben és 2008-ban is a legjobb amerikai maratoni időt érte el, győzni szeretne Bostonban. Ez amerikai futónak 25 éve nem sikerült.