2012.07.07 Szombat, 11:00:00

00:26:58

1.275 km

21:09 p/km (2.84 km/h)

A pálya rövidebb volt! 1250-1300m körül lehetett a táv! 27fokos volt a víz! A hivatalos úszidőm 27:13, de ebben benne van kb. 15mp futás a chipszőnyegig.

Orfű-n 21:15-ös tempóban úsztam nyílt vízben, neoprén nélkül sprint távon. Neoprénban pedig 20perc körüli tempót úsztam eddig 2x (igaz, erőlködés nélkül mindkétszer!).

A körülményeket figyelembe véve így ez nem is olyan rossz idő! A vállam ugye fájdogált, de a tegnapi csontkovács+thaiföldi csodatapaszok segítettek egy kicsit.

A rajtot pocsékul kaptam el, a duda után úgy 15mp-vel kezdtem el úszni és nagyon nehezen találtam a helyen. Túl hátul voltam! Nagyon nem tetszett továbba az sem, hogy nem ért le a lábunk és pár percig ott rugdaloztunk, míg ellőtték a rajtot és a tó is elég koszos volt, semmit sem lehetett látni!

Az első bója előtt aztán kaptam egy elég nagy rúgást a szemüvegemre, de szerencsére csak megijedtem, komolyabb baj nem lett. Az ijedésmondjuk elég komoly volt, mert itt felmerült bennem, hogy feladom: nem esett jól az úszás , szenvedtem nagyon! Szépen lassan aztán ez elmúlt. A 2.kör közepén volt 300m, amikor úgy úsztam, ahogy kell! Ekkor "szabad" volt a pálya, a levegővételt is teljesen rendbetettem, jól tájékozodtam és tudtam lendületesen haladni! Így kéne végig úsznom... A kör második felére aztán elfogytam, mert a karom elkezdett fájni, úgyhogy innentől már nem is nagyon húztam és próbáltam figyelni arra, hogy mikor/merre kell kimenni. Sajnos/szerencsére észrevettem Zolit, akivel szemben előnyt kellett volna szereznem úszáson és őt követtem. Tudtam, hogy mivel mellben úszik, ezért lát is rendesen, úgyhogy így könnyen kitaláltam.

Eddig 4/0 a nyíltvízi úszáson a laza/lendületes mérlege: mindegyik versenyen (orfű triatlon, orfű váltó úszás, bécsi féltáv, és ez) elég lazán úsztam. Orf Most is csak 300m volt, amit megtudtam húzni. (Ha lesz) jövőre, akkor ezen sokat kell/lehet csiszólni! Nagyatádon a tempó nyilván nem fog érdekelni, ott a bécsihez hasonlóan takarékon fogok menni

00:26:58 1.3 20:45 2.89 0 0 0