A férfiak versenyében a sáros 10 kilométeres pályán már négy perc után kialakult egy négy fős élboly: Tadese, és három kenyai futó, Eliud Kipchoge, Matthew Kisorio és Thomas Longosiwa. Tadese és Kipchoge 15 percnél hagyták el a többieket, és a 26 éves eritreiai végül 16 másodperces előnnyel, 31:06-os idővel ért célba. Kipchoge lett a második, Matthew Kisorio a harmadik.

"Nagyon nehéz verseny volt, nagyon nagy volt a sár a pályán. De jó felkészülés volt az edinburgh-i vb-re. Háromszor is megpróbáltam elfutni Kipchoge-tól, de mindig visszakapaszkodott rám.El kellett hagynom őt a verseny vége előtt, mert tudta, hogy a végső sprintben ő lenne az erősebb." - nyilatkozta a verseny után Tadese.

A 6 km-es női versenyen a kenyai Korikwangnak viszonylag korán sikerült pár másodperces előnyre szert tennie a marokkói születésű, jelenleg olasz színekben versenyző Fatna Maraoui és az ír Fionnuala Britton előtt. Így a kenyai futónő nyert, és nagy csatában, egymást többször oda-vissza előzve végül második helyen Britton, harmadikként pedig Maraoui ért célba.