Az atlétikai Golden League-sorozat negyedik viadalán, Zürichben tovább folytatódott a harc az összesen 1 millió dolláros fődíjért. Az idén meghirdetett új szabályok ha lehet még érdekesebbé tették a versenyeket, hiszen szemben a korábbi, hat győzelmet megkívánó szabállyal, most azok az atléták is részesülhetnek a fődíjból, akik "csak" öt fordulóban győzedelmeskednek. Idén 500,000 dollárt osztanak majd szét a versenyszámukban mind a hat győzelet megszerzők között, és másik 500,000 dollárt az öt alkalommal élen végzők között.

A zürichi forduló végén a hat győzelemre esélyesek tábora négy főre szűkült: az amerikai Sanya Richards 50.18-as idővel nyerte meg a női 400 méteres síkfutást, míg honfitársa, Jeremy Wariner, a férfiaknál diadalmaskodott ismét 400 méteren, 44.20-as idővel; az etióp Tirunesh Dibaba 20 méteres előnnyel 14:45.73 alatt ért célba 5000 méteren, és végül a jamaikai Asafa Powell világcsúcs-beállítással, 9.77 másodperccel nyerte a 100 méteres síkfutást.

Érdekes versenyt hozott még a férfi 5000 méter, ahol az etióp Kenenisa Bekele az iramfutók kiállása után egy darabig vezett, majd három körrel a verseny vége előtt hirtelen teljesen lelassítva, kissé erőszakosan "engedte előre" az addig a nyomában futó kenyai Isaac Songokot, akit végül 300 méterrel a verseny vége előtt egy újabb hirtelen iramváltással visszaelőzött, és innentől már megtartotta első helyét a célig. Így Bekele továbbra is esélyes megszerezni öt győzelmet a versenysorozatban.

A mai Golden League viadal volt egyébként a legendás zürichi Letzigrund Stadion búcsúfellépése, mivel a stadion helyén pár nap múlva megkezdődik egy új, modern stadion építése, mely a tervek szerint egy éven belül teljesen elkészül.