200m mellen Gyurta Dániel nagyszerű versenyzéssel, ellenállhatatlan hajrával védte meg címét. Eredménye új európa és magyar csúcs. "Mindenképpen 2:06-on belül akartam úszni, az edzőm is mondta, hogy képes vagyok rá, s reméltem, hogy ez elegendő lesz az első helyhez. Elég lett. A cél persze az volt, hogy megvédjem tavalyi, helsinki Eb-címemet, mondanom sem kell, mennyire boldog vagyok, hogy meglett az arany megint, ráadásul új Európa-csúccsal" - nyilatkozta Dani a verseny után.

A 100 méteres mellúszás döntőjében a 15 éves orosz Julija Jefimova harmadik győzelmét aratta; Kovács Ágnes az ötödik helyen végzett, fél másodperccel elmaradva 1999-ben úszott magyar csúcsától.

Női 200 gyorson a svéd Josefin Lillhage nagy meglepetésre legyőzte a szám nagymedencés világbajnokát és világcsúcstartóját, Laure Manaudout. Verrasztó Evelyn végig jól versenyzett, és végül a negyedik helyen csapott a célba.

Hosszú Katinka a 400 méteres vegyes úszásban ötödikként ért célba, 4:32.10 perces országos csúccsal. A bajai versenyző Risztov Éva 2004. december 12. óta élt 4:32.26-os rekordját javította meg.

Kovács Emese 100 pillangón, Szepesi Nikolett 200 háton, míg Kis Gergő 200 gyorson lett hatodik.

Az EB-n négy nap alatt 7 világcsúcs született. A magyar csapat négy arany-, két ezüst- és három bronzéremmel zárta a viadalt.