Múlt hónapban az IAAF 2000-ig visszamenőlegesen már eltörölte Jones eredményeit, de a NOB-nak kellett formálisan is diszkvalifikálni a sportolónőt és visszavonni Jones olimpiai érmeit.

A világhírű atlétanő bevallotta, hogy 1990-től két éven át doppingszereket használt. A „tiszta" nevű szteroidokat tartalmazó készítményt, amelyet a THG-t is gyártó BALCO laboratórium állított elő, akkori edzőjétől kapta azzal, hogy ez csak táplálékkiegészítőket tartalmazó lenmagolaj.

Sydneyben, a 100 és 200 méteres síkfutásban, valamint a 4x400 méteres váltóban győztes amerikai atlétanő eredményeit törölték. Az érmek újraosztásának kérdésében később döntenek, mert a NOB attól tart, több akkori olimpikon is érintett lehet a BALCO-féle dopping botrányban, és további információkat vár az ügyről az USA-ból. A 100 méteres női síkfutás esetében, ahol az aranyérem ahhoz az görög Ekaterini Tanuhoz kerülne, akit az athéni olimpia előtt doppingvétség miatt kizártak, még az a lehetőség is felmerült, hogy az első helyet üresen hagyják, azaz nem osztják ki az aranyérmet.

Rogge bejelentette továbbá, hogy a NOB hivatalos eljárásban visszakéri Jones váltótársaitól is az érmeiket. Őket a szabályok szerint megilleti a jog egy meghallgatáshoz, ahol nemzeti olimpiai bizottságuk (USOC) képviseli majd ügyüket és érvelhet érmeik megtartása mellett. Az USOC azonban már korábban kijelentette, hogy szerintük a váltótársak érmeit is vissza kell szolgáltatni, így a sportolók a meghallgatáshoz nem fűzhetnek nagy reményeket. A váltóérmek sorsáról várhatóan a NOB áprilisi, pekingi ülésén döntennek majd. Az érintett váltótársak: Jearl-Miles Clark, Monique Hennagan, LaTasha Colander-Richardson, Andrea Anderson (4x400); Chryste Gaines, Torri Edwards, Nanceen Perry, Passion Richardson (4x100).