A 'S Heerenbergben hétvégén megrendezett Wincanton Montferland Run nevű futóversenyen immár hat éve tartotta a pályacsúcsot Kenenisa Bekele 42:42-es idővel. Ennek megdöntésére törekedett Gebre, bár a rajt előtt fél órával eleredő eső és a megerősödő szél nem ígért könnyű versenyt.

5 kilométernél egy kenyai-etióp-líbiai négy fős boly futott együtt az élen, idejük (14:01) ekkor 13 másodperccel volt gyorsabb Bekele részidejénél. 10 kilométernél már csak Gebre és a líbiai Ali Mabrouk el Zaidi maradt együtt az élen, 28:22-es részidejükkel még mindig 6 mp előnyük a pályacsúccsal szemben. Gebre az utolsó kilométeren elfutott utolsó vetélytársától is, és a többezres nézőközönség ovációja közepette 42:36-os új pályacsúccsal ért célba. El Zaidi 42:42-es országos csúccsal lett második, míg a harmadik helyre a kenyai Wilson Kipsang ért fel, 43:30-cal.

"Hideg és esős idő volt, a hideg eső áztatta a lábamat, de meg akartam dönteni a pályacsúcsot" - nyilatkozta a verseny után a mosolygós Gebre. "Ez volt az első versenyem a szeptemberi Berlin Maratonon futott világcsúcsom óta. Berlin után pihentem egy hetet, majd elkezdtem készülni erre a versenyre. Mostantól a januári Dubai Maratonra készülök." Dubai után Gebreselassie már csak Pekingben fut majd maratont.

Gebre a verseny előtti napon jelentette be, hogy 2012-ig folytatja majd a versenyzést. Ekkor az etióp futó 39 éves lesz.