Rögtön az első szám a férfi maratoni döntője volt. Féltávig a mezőny fele nagyjából együtt haladt. Ekkor érezte először a nagy eredményekkel nem rendelkező svájci Viktor Röthlin, hogy robbantania kell, de ez az indulás még korai volt, hamar vissza is állt a mezőnybe. 35 km előtt azonban a korábbi európa- és olimpiai bajnok olasz Stefano Baldinivel szintén előre futott, és innentől kezdve kettejük vetélkedésétől függött az arany sorsa. Baldini 40 km-ig futott Röthlinnel, majd hajrázni kezdett. Ő ért elsőként a stadionba, majd a célba is 2:11:32 órás eredménnyel, mögötte Röthlin 2:11:50-nel. A kettejük mögött futó 3 fős bolyból a az előző Európa Bajnokságon is bronzérmes spanyol Julio Ray bírta a legjobban, ő ért célba harmadikként 2:12:37 órás idővel.

Taktikai harcon múlt a különben is rendhagyó férfi rúdugró verseny első helye. Mivel a szám selejtezője éppen akkor volt csütörtökön délelőtt, amikor a zuhogó eső miatt veszélyessé vált a selejtezők befejezése, a versenybíróság úgy döntött, az eredeti 12 helyett 20 fővel rendezi meg a döntőt. Az izraeli Alex Averbukh úgy nyerte meg a versenyt, hogy míg versenytársai ugrottak 565 cm-en, ő kihagyta ezt a magasságot, és 550 cm után legközelebb 570-en próbálkozott. Sikeresen. Mögötte 4-en is teljesítették az 565 cm-t, közülük az ezüstérmes a német Tim Lobinger, bronzérmes a francia Romain Mesnil lett.

Női gerelyhajítás versenyét idei legjobb eredményével (65.82 m) nyerte az athéni ezüstérmes német Steffi Nerius. Második helyezett a cseh Barbora Spotáková, harmadik pedig a spanyol Mercedes Chilla (61.98 m) lett.

A női távolugrásban az orosz Lyudmila Kolchanova nyerte az aranyérmet 6.93 m-es ugrásával, a portugál Naide Gomes az ezüstöt 6.84-gyel, a szintén orosz Oksana Udmurtova 6.69 m-rel pedig a bronzot. A versenyben -és a mai nap során- szereplő egyetlen magyar versenyző, Vaszi Tünde a 9. helyen végzett.

A férfi 800 méteres futószám izgalmas versengést hozott. A mezőny az utolsó méterekig együtt haladt, féltávnál a lett Dmitrijs Milkevics vezette a társaságot. 50 méterrel a vége előtt belülről előzte a holland Bram Som a lett versenyzőt, és jött be első helyre 1:46.56 perces idővel, miközben az 1954 óta első luxemburgi döntős David Fiegen második lett alig 3 századmásodpercnyi hátránnyal (1:46.59). A brit Sam Ellis gyakorlatilag a harmadik helyre "verekedte" magát (1:46.64), így a lett Milkevics végül lemaradt a dobogóról is.

Orosz siker született női 1500 méteren. A versenyt Yuliya Chizenko vezette sokáig, ám a másik orosz Tatyana Tomashovának jobb volt a hajrája, így övé lett az aranyérem, miután európa bajnoki csúcsot futott 3:56.91 perces idejével. Chizenko az ezüstérmet nyerte (3:57.61), a bronzot pedig a bolgár Daniela Yordanova.

Nem maradtunk izgalmak nélkül férfi 5000 m-en sem, a verseny ugyanis alig centiken múlott. Ezúttal a spanyolok voltak sikeresek, az aranyérmet Jésus Espana nyerte 13:44.70 perces idejével, a brit Mohammed Farah (13:44:79) előtt. A bronzért is nagy csata volt, amiből a korábban 1500 méteren is bronzérmes szintén spanyol Juan Carlos Higuero került ki győztesen.

Hagyományosan az utolsó napon rendezik a 4×100 m-es, és a 4×400-as váltókat is. A rövidebb női váltószámot egy hektikus verseny után az oroszok nyerték 42.71 mp-es idővel, az ezüstöt a britek (43.51), a bronzot pedig a fehéroroszok (43.61).

A férfiaknál ugyanebben a számban a britek diadalmaskodtak 38.91 mp-cel, mögöttük a lengyelek (39.05), majd a farnciák (39.07) értek célba.

A 4×400-ak váltók női számát utcahosszal nyerte az orosz váltó 3:25.12 perces idővel, az ezüstéremért viszont nagy csata bontakozott ki a fehéroroszok és a lengyelek között. Az ezüstöt végül a fehéroroszok (3:27.69) nyerték, a bronzot pedig a lengyelek (3.27.77).