A női maratoni futás épp nem ilyen szám volt. A viszonylag "lassú" verseny a korábban nem annyira kimagasló versenyzőnők sikerét hozta. A győztes a német Ulrike Maisch lett, egyéni csúcsnak számító 2:30:01 órás idejével. Őt a szerb Olivera Jevtic követte, 2:30:27-tel. Mindketten a 40. km után előzték meg az addig vezető, ám erejével kissé elkészülő orosz Irina Permitinát, aki végül 2:30:53-as idővel ért célba.

A fehéroroszok diadalmaskodtak a női súlylökés döntőjében. Az aranyat Natallia Khoroneko szerezte meg 4. dobásával, amikor 19.43 m-re repítette a szert. A következő körben válaszolt dobására honfitársnője, Nadzeya Ostapchuk, ám 1 centiméterrel elmaradt társnője dobásától, így az ezüstérmet vehette át. Bronzérmes a német Petra Lammert lett, 19.17 m-es dobásával.

A fehérorosz fölény a férfi kalapácsvetésben is érvényesült. A versenyt ugyanis 3., 81.11 m-es dobásával Ivan Tikhon nyerte. A következő sorozatban a finn Olli-Pekka Karjalainen egy 80.84 m-es dobással került a dobogó második fokára, a harmadikra pedig a szintén fehérorosz Vadim Devyatovski került, szintén a 4. körben elért 80.76 m-rel. A verseny magyar résztvevője Pars Krisztián a 3. sorozatban érte el legjobb eredményét (78.34 m), ezután azonban nem volt már érvényes kísérlete, így a 6. helyen zárt.

Nem kedvezett a szerencse a női rúdugrásban az Európa-bajnoki címvédő orosz Svetlana Feofanovának. 450 cm-en ugyanis még átjutott, majd 460-on elsőre hibázott. Ugrásait áttette 465 cm-re, ám ezen a magasságon is hibázott elsőre, így a maradék ugrását a következő magasságra, 470 cm-re tolta, amelyet szintén nem tudott teljesíteni, így lecsúszott a dobogóról, és 4. helyen végzett. A 465 cm-es magasságon egyaránt átjutott a lengyel Monika Pyrek és az orosz Tatyana Polnova is, közöttük csak az döntött, hogy a 450 cm-es magasságot a lengyel hölgy elsőre teljesítette, ezzel ő az ezüst, az orosz sportolónő, aki 450-en mindössze harmadjára jutott át, a bronzérmet nyerte. A versenyben végül az esélyes orosz Yelena Isinbayeva végeztt az élen 480 cm-es Európa-bajnoki csúccsal. Ekkor az orosz atléta a lécet a világcsúcs magasságot jelentő 502 cm-re tetette, amelyet végül nem teljesített. A döntőbe jutott Molnár Krisztina 430 cm-es ugrásával a 11. helyen végzett.

A svéd Christian Olsson sikerét hozta a férfi hármasugrás versenye, aki 17.67 m-es ugrásával magabiztosan nyerte a finálét. Eredménye Európa idei legjobbja. Az ezüstérmet a brit Nathan Douglas kapta, aki sorozatról sorozatra egyre jobbat ugrott, mígnem a 4. körben 17.21 m-nél állt meg. A bronzérmet a roman Marian Oprea szerezte meg 5. sorozatbeli 17.18 m-es ugrásával.

A női 3000 méteres akadályfutás döntőjét az a fehérorosz Alesia Turava nyerte, aki a néhány napja gyaloglásban aranyérmes Ryta Turava nővére. 9:26.05 perces eredménye Európa-bajnoki csúcs. Ebben a számban az ezüstérmes az orosz Tatyana Petrova (9:28.05), bronzérmes pedig a lengyel Wioletta Janowska (9:31,62) lett.

A litván Virgilius Alekna első dobásával eldöntötte a férfi diszkoszvetők versenyét, amikoris 68.67 m-re dobta el a diszkoszt. Ezek után is minden dobása érvényes -és hatalmas- volt, leggyengébb dobásával is dobogóra állhatott volna. A maradék két érmen két észt versenyző osztozott: az ezüstöt Gerd Kanter (68.03), a bronzot Alexander Tammert nyerte. A döntőbe jutott két magyar versenyző közül Varga Roland a 11., Máté Gábor pedig a 12. helyet szerezte meg.

A női 5000 méteren megvédte címét a spanyol Marta Domingez 14:56.18 perces Európa bajnoki csúcsot futva. A versenyben egy 6 fős boly leszakította a többieket, majd az utolsó körre már csak 4-en maradtak. Közülük került ki győztesen a spanyol sportolónő. Közvetlenül mögötte ért célba az orosz Liliya Shobukhova 14:56.57-es idei legjobb idejével, a bronzérmet pedig a -10000 méteres versenyt feladó- török Elvan Abeylegesse szerezte meg. A magyar utánpótlás Európa-bajnoknő Papp Krisztina a 8. helyen ért célba.

Meglepetést okozott az élete első felnőtt nemzetközi versenyén szereplő Kiss Dániel, aki -többek közt a tavalyi világbajnok francia Ladji Doucourét is legyőzve- bekerült a 110 méteres férfi gátfutás döntőjébe, ahol végül a 7. helyen végzett. A versenyt a lett esélyes Stanislav Olijars nyerte 13.24 mp-es idejével, mögötte a német Thomas Blaschek (13.46), majd a brit Andy Turner (13.52) ért célba.