Az olaszok kitűnő pályaversenyzője Silvio Martinello párjaként olimpiai bronzérmet szerzett a sydneyi olimpia párosversenyében, s ugyancsak Martinellóval kétszer nyert világbajnoki címet ebben a számban. A 38 esztendős sprinter pályafutása során 23 alkalommal nyert profi hatnapos pályaversenyt, s ha sérülés vagy betegség nem hátráltatja, a jövő évi pekingi olimpián is éremesélyesként száll majd nyeregbe.

Mellesleg - ahogyan a legtöbb kitűnő pályaversenyző esetében ez így van - Villa országúton is sokszor szerepel, ezt bizonyítja, hogy 1993 óta teker országúti proficsapatokban, s a sprintbefutóval végződő versenyeken sok szép sikert ért már el - érkezése jelentős erősítés lehet a magyar klubnak.

Marco Villa ezekben a napokban is bizonyította, hogy jó formában van, a milánói kerékpáros vásár keretében megrendezett négynapos Bikeshow végén a kétszeres országúti világbajnok Paolo Bettini társaként a dobogó legfelső fokára állhatott.