4. nap
A férfi váltóversenyben magabiztosan vezető Koronás Cukor hozta a formáját és tovább növelte előnyét, 49 másodperccel megelőzve a második hely visszaszerzéséért küzdő Muvapi Tondach csapatát. A Tondach pedig 68 másodperccel előzte meg a Tata-Budakeszi szakaszon remekül kezdő, az első váltásig vezető, de később visszaesett Siemens Vasast. A piros-kékek ennek ellenére 59 másodperces előnnyel még mindig őrzik a második helyüket az összesítésben a négy nap után. A Tondach rengeteget köszönhet Berec Lajosnak, aki a Vértestolna-Gyermely szakaszon szokatlanul nagy különbséggel gyűrte le ellenfeleit. A második helyért folio küzdelem az utolsó napon is folytatódni fog tehát. De a Koronás Cukor ha csak el nem téved, akkor lehetetlen, hogy elveszítse a versenyt: előnyük 12 perc.

A női váltóverseny igazából már ezen a napon eldőlt. A tavaly a versenyt épp a 4. napon a maga javára fordító Starking idén nem tudott fordítani a történet menetén. Pedig Brassay Réka kiválóan kezdett a hegyes, dimbes-dombos pályán és az első szakaszt győztesként zárhatta a Starking. A második szakaszon azonban már elfogyott a lendületük, és Papp Krisztina nem sokkal a váltás után visszavette az első helyet Kovács Idától, akit a váltásig 5 perccel előzött meg és ezzel gyakorlatilag eldöntött mindent. A Pest megyei önkormányzat csapata a négy nap során az összesen 299 km-es távot 19 óra 10 mp alatt teljesítette, 18 perc 10 mp-el megelőzve a nagy ellenfelet, a Starking Kft.

A férfi egyénieknél óriási üldözésbe kezdett a verseny harmadik helyén álló orosz Kruglikov. Nem sokáig tudtak vele lépést tartani egyetlen egyéni versenyző sem. A már 50 éves, de a hegyeken verhetetlen Kruglikov nyerte a szakaszt, 4 óra 10 perc 14 másodperccel. Bogár Jani a 4. helyen ért célba 24 perccel Kruglikov mögött. A hatszoros győztes magyar versenyző így is jó eséllyel pályázhat arra, hogy majd felléphet a dobogóra, hisz a mögötte állókkal szemben óriási az előnye. Janicki előnye Kruglikovval szemben 37 perc, tehét az aranyérem sorsa igazából itt is eldőlt már.

5. nap

Bogár János szakaszgyőzelemmel fejezte be a 18. Samsung Bécs-Pozsony-Budapest szupermaratoni futóversenyt, és összetettben a harmadik helyen végzett. A Budakeszi és a budapesti Városliget közötti félmaratoni szakaszon Jani több mint kétperces előnnyel ért célba a lengyel Jaroslaw Janicki előtt, aki azonban így is megvédte címét. A második helyet az orosz Anatolij Kruglikov szerezte meg.

A nők versenyében a német Maria Bak ezúttal sem talált legyőzőre, mind az öt szakaszon elsőként érve célba, nagy fölénnyel bizonyult ismét a legjobbnak. A második és harmadik helyért az utolsó szakasz végéig nyílt volt a küzdelem, végül az orosz Jeremina Galina megelőzte honfitársát, Ljudmila Kalinyinát. Egyedüli magyar nőként Gurdon Éva is teljesítette egyéniben a csaknem 320 km-es távot.

Csapatban a férfiaknál a Koronás Cukor, a nőknél a Pest Megyei Önkormányzat együttese végzett az élen.
Az utolsó szakasz egyben nemzetközi félmaratoni viadal is volt, ahol a férfiaknál Csillag Balázs (1:11:27), a nőknék Papp Krisztina (1:21.05) győzött.

A részletes eredménylistát itt találjátok.

Gratulálunk minden Edzésonline felhasználónak, aki egyéniben vagy váltóban a szupermaratonon vagy a záró félmaratonin versenyzett - szép volt fiúk, lányok! Várjuk az élménybeszámolókat!!! :o)