Nők
A verseny előtti sajtókonferencián Anikó elmondta, hogy nincs tökéletes formában, mivel felkészülését achilles problémák és egy mandulagyulladás is nehezítették, így valószínűleg idén nem fog tudni tavalyi győztes ideje közelébe kerülni (2:26:43 - magyar maratoni rekord).

Anikó a versenyen 10 kilométernél vette át a vezetést és 15 km-re (52:27) már 45mp előnye volt üldözőivel szemben. Féltávnál Anikó 1:13:53-as idővel futott át, míg a második félmaratonja 1:14:24 lett. Így végül 2:28:17-es idővel szerezte meg pályafutása harmadik maratoni győzelmét.

"Kicsit csalódott vagyok, mert nagyon szerettem volna 2:28 alá kerülni, de ma ehhez túl hideg volt. A verseny első fele nem ment úgy, ahogy szerettem volna." - nyilatkozta Anikó a verseny után, majd még elmondta, hogy tervei szerint rajthoz áll december 9én Toro-ban (Spanyolország) a Mezeifutó Európa Bajnokságon, tavasszal pedig indul a Róma Maratonon.

A közönség nagy örömére második helyen a hosszú kihagyás után visszatérő olasz Ornella Ferrara ért célba, 23 másodperccel megelőzve a hatalmas, tíz perces (!!) egyéni csúcsot futó lengyel Justina Bakot.

Férfiak
A férfi versenyben a közönség 25 kilométerig az olimpiai- és európabajnok Stefano Baldininek tapsolhatott, aki tesztfutásként, egyedül futva teljesítette a maratoni verseny első 25 kilométerét (1:17:02).

Innentől a Baldinit 2 perces hátrányban követő hét fős afrikai boly került a verseny élére, akik közül 30 kilométernél már csak négy kenyai futó bírta a tempót: Noah Serem, Philip Biwott Kiplagat, James Cheruyiot és Willy Korir.

Seren végül 36 kilométernél húzott el honfitársaitól, és leggyorsabb követője, Biwott előtt 11 másodperccel futott be a célba, megjavítva egyéni csúcsát (2:11:18). Harmadik helyen Cheruyiot érkezett, bő másfél perces hátrányban.

„Jól tudtam edzeni az elmúlt hetekben. Készen állok a New York Marathonra, ahol egy nehéz pályan, nyulak nélkül  szeretnék 2:10-en belül futni. Optimistán várom november 4-ét."- nyilatkozta futása után Baldini.