A vendéglátók az edzéstervébe illő versenyeket is ajánlanak neki, így az elmúlt hétvégén a dél-afrikai multipsort bajnokság döntőjén terepduatlonban aratott győzelmet, szombaton pedig egy terepfutó versenyen állhatott a dobogó legmagasabb fokára. Úszóedzésképpen pedig egy 6. helyet is elhozott az afrikai ország őszi bajnokságából.

A terepduatlon (ami Eszter saját sportága) vadregényes terepen zajlott - képletesen és szó szerint! Nemcsak a táj volt fantasztikusan nehéz és szép, hanem az helyi állatvilág is kivette a részét a versenyből: antilopok, zebrák és gnúk között kellet futni és kerékpározni, de a legnagyobb 'hajtóerő' egy felbukkanó orrszarvú volt, aki Esztert néhány száz méteren keresztül kisérte az egyik gyorsabb kerékpáros szakaszon. A verseny távjai: 5 km terepfutás - 20 km MTB - 2,5 km terepfutás voltak.

Eszter továbbra is a X2S TEAM-YASEC tagja marad, de a dél-afrikai versenyeken a JEEP multisport csapat szineiben is versenyez.