"Ha valakire kimondjuk a halálos ítéletet - mert itt lényegében ez történt - nem elfogadható a trehány munka. Márpedig itt erről volt szó." - kritizálta az interjúban Armstrong a francia Chatenay-Malabry labort, amelyben Landis doppingmintáját megvizsgálták és pozitívnak nyilvánították. Armstrong, aki korábban Landis csapattársa volt a US Postal csapatában, azt mondta, egy ilyen bírósági döntés minden versenyző számára rossz hír.

"Nem értem ezt a döntést. Kemény ítélet ez mind Landis, mind a kerékpársport számára. Ugyanakkor kemény és szerencsétlen egy ilyen döntés a versenyzői társadalom egészével szemben is. Sosem tudhatod, mikor kerülsz hasonló helyzetbe, és ilyenkor elengedhetetlen, hogy mindent a lehető leggondosabban végezzenek el."
 
Mióta Armstrong hét Tour győzelemmel a tarsolyában befejezte kerékpáros pályafutását, a sportágat több nagy doppingbotrány is megrázta, leginkább talán a 2007-es katasztrófálisan sikerült Tour, ahol mind a vezető Michael Rasmussen, mind a nagy esélyes Alexandre Vinokourov elhagyni kényszerült a versenyt.

"A versenykerékpározás nehéz időszakon megy most keresztül. De azt gondolom, minden sportág ugyanilyen nehéz időszakát éli. Ránézhetsz most a kerékpárosokra és mondhatod, ó, ők mind csalnak. De tudod mit? Ha megnézed az NFL-ben a New England Patriots vagy a Forma-1-ben a McLaren csapatot, rájuk is azt kell mondanod, hogy csaltak. Ez mind élsport, ahol hihetetlenül sok pénz, büszkeség, hírnév forog kockán. És ilyenkor az emberek keresik a kerülőutakat. A hatóságok és ügynökségek feladata, hogy biztosítsák a sport tisztaságát." - nyilatkozta Armstrong.

Forrás: http://eurosport.yahoo.com/