A 84. Kassai Béke Maratonon szélcsendes idő és 13 fok várta a versenyzőket. Több, mint 40 országból 3000-en vágtak neki a maratoni vagy valamelyik kiegészítő verseny távjának.

A 22 éves kenyai Biama és jóval tapasztaltabb versnyzőtársa, Simon Bor, már 10 km-nél elhagyták az iramfutókat (10 km: 30:25) és erős tempóban gyűrték a kilométereket (féltáv: 1:03:50). Bor 30 kilométernél elfáradt, de Biama fantasztikusan futott, és hamarosan látszott, hogy nem csak a korábbi versenycsúcs (2:12:35, Adam Dobrzynski,POL, 2004) dőlhet meg, de akár a 2:10-en belüli idő is sikerülhet. A kenyait fantasztikus szurkolásban részesítették a nézők, és Biama végül egyéni csúccsal, 2:09.53- as idővel nyert.

"Nem volt igazi holtpontom a verseny során, csak a végére kezdte kicsit fázni. Egyébként szuper volt a verseny, legközelebb remélem elérek majd egy 2:07-hez közeli időt." - nyilatkozta a hosszútávfutással komolyan alig 5 éve foglalkozó, és csupán harmadik maratoni versenyét futó Biama. Második a 38 éves Simon Bor, harmadik az orosz Lenar Khusnutdinov lett. A legjobb szlovák versenyző, Imrich Pastor hatodikként, 2:21:59-es idővel ért célba. A korábbi szlovák miniszterelnök, Mikulas Dzurinda 21. alkalommal teljesítette a maratoni távot. Ezúttal 3:35:13-ös idővel, korcsoportjában 49. helyen ért célba.

A nőknél a fehérorosz Natalya Kulesh megvédte címét tavalyról, és új egyéni csúccsal, 2:34:50-es idővel győzött, ez a verseny történetének 4.leggyorsabb női ideje. A 2005-ös győztes, lengyel Edyta Lewandowska futott be másodikként és az ukrán Olga Kotovska lett a harmadik.