Az U23-as férfiak 38 km-es időfutamában két kört kellett megtennie a versenyzőknek a nehéz, saras pályán. A 21 éves Lars Boom (Rabobank) 48.57-es idővel győzött. Alig pár másodperccel maradt el tőle az orosz Michael Ignatiev (Tinkoff), míg a harmadik helyen a francia Jerome Coppel ért a célba. Lovassy Krisztián az 50., míg Koczka Sándor a 70. helyen zárta a napot.

Boom, aki az U23-as cyclocross világbajnoki címet is magáénak tudhatja, nemrég elhatározta, hogy az utcai versenyzés helyett a cyclocrossra fog koncentrálni. „Még mindig úgy érzem, jól döntöttem. Azt hiszem a cyclocross segített abban is, hogy itt az időfutamon ilyen gyors tudtam lenni. Ott ugyanis egy egész órán keresztül kell gyorsan haladnom." - nyilatkozta Boom a verseny után. (Bővebben a cyclocrossról itt olvashatsz.)

Hanka Kupfernagel női időfutam győzelme sokakat meglepett tegnap, legjobban talán a címvédésre készülő Kristin Armstongot. Természetesen a hazai pályán elért siker mind Hankát, mind a német szurkolókat nagyon boldoggá tette.

A női elit mezőnyben a hazaiak versnyzője, Hanka Kupfernagel a nehéz, technikás 25 km-es pályát 34:43.79 alatt tekerte le, majd meg kellett várnia, míg az utolsónak rajtoló Armstrong is befejezi a tekerést, hogy örülhessen győzelmének. Armstrong 23 mp. hátránnyal lett második, míg a harmadik helyet, szintén meglepetésre, az osztrák Christiane Soeder szerezte meg.

"Nem számítottam a győzelemre, még mindig alig tudom elhinni, hogy sikerült. 4 éve nem vettem részt országúti VB-n, helyette inkább a cyclo-cross-ra készültem." - nyilatkozta Hanka a verseny után.

A női elit mezőnyben 48 évesen (!!) is sikeresen helyt állt a franciák versenyzője, Jeannie Longo-Ciprelli, aki fantasztikus tekeréssel a hetedik helyen ért célba az időfutamon.