Az IAAF október 14-én, Udinében rendezi az idei Utcai Futó Világbajnokságot. A kenyaiak tíz fős csapattal érkeznek a versenyre. Wanjiru nem a levegőbe beszél, hiszen idén egyszer már megdöntötte a világcsúcsot a félmaratoni távon: Hágában március 17-én 58:33-as új rekordot futott.

Wanjiru a szervezők meghívására nemrég meglátogatta az olasz versenyhelyszínt, és meggyőződése, hogy a pálya alkalmas az új csúcs megfutására. "Szeretném megdönteni a világcsúcsot Udinében, mert a jövőben már a maratoni távra akarok koncentrálni." - nyilatkozta Wanjiru, aki nem jutott ki Osakába, miután a kenyai válogatóversenyen negyedik helyezett lett. Wanjiru jövő évi tervei között a London Marathon és természetesen a Pekingi Olimpia szerepel.

A kenyaiak nagyon erős csapattal érkeznek Udinébe idén, és szeretnék tovább javítani tavalyi igen meggyőző eredményüket. 2006-ban megnyerték mindkét csapatbajnokságot, egyéniben elhozták a férfi verseny ezüst. és bronzérmét valamint a női bronzérmet is. Az idei csapatban ott lesz Robert Kipkorir Kipchumba, aki tavaly az ezüstérmet szerezte; Patrick Makau Musyoka, aki a világ idei második leggyorsabb félmaratoni idejével rendelkezik (58:56, április 1., Berlin); és Evans Kiprop Cheruiyot, aki szeptember 9-én a Rotterdami Félmaratont 59:12-es idővel nyerte meg.