Magyar eredmények
Pethrán Barbara futamában 7. helyen ért célba 400 méteren, így nem került be a döntőbe. A teljes eredménylistát itt olvashatjátok.
Pars Krisztián az utolsó sorozatban elért 80.93-as dobásával 5. lett a kalapácsvetés döntőjében.

Férfi 10000m

A szám egyértelműen legnagyobb esélyese, az etióp Kenenisa Bekele volt, aki 3 honfitársát is a mezőnyben tudhatta. Az etiópok mellett 3 kenyai futó is ott toporgott a rajtvonalnál, és várható volt, hogy a két „tábor" majd nagy taktikai csatát vív egymással.

Ebbe a csatába azonban az eritreiai Zersenay Tadese erőteljesen beleszólt, mivel egyből az élre állva, apró iramváltásokkal tarkított, igen erős tempót diktált a mezőnynek. A 30 fokos hőségben a 2:44-2:45-ös ezrek fokozatosan kirostálták a mezőnyt, és 6 kilométernél a 22 indulóból már csak 8 afrikai futó tartotta magát, 1200 méterrel a cél előtt pedig az eritreiai tempóját már csak a kenyai Martin Mathathi, és két etióp, Bekele és Sileshi Sihine bírta.

Ekkor próbált iramot váltani a kenyai, de csak az ekkorra már teljesen elfáradt Tadeset sikerült leszakítania, a két etiópot nem. Végül az utolsó körben Sihine megindult, és Bekelével a nyomában elhagyta a kenyait. Az utolsó 200 méter a két etióp küzdelmét hozta, Bekele végül fantasztikus hajrával győzött, honfitársa és a kenyai Mathathi előtt. A legbátrabb versenyzés díját azonban kétségtelenül a mezőnyt majd 9 kilométeren át egyedül vezető eritreiai Zersenay Tadese éremelte ki.

Női 100m
Célfotó döntött a nők klasszikus sprintszámában, ahol a versenybírók percekig vizsgálták a nagyon szoros befutóról készült felvételt. A mezőny legyorsabb 5 futója 4 századon belül futott át a célvonalon. Először Torri Edwardsot írták ki a kivetítőre világbajnoknak, Williams-szel azonos idővel. Ezt az eredményt azonban maga Edwards sem hitte el, és valóban, pár perc múlva javították az eredményt: a világbajnok végül Campbell lett, 11:01-es idővel, második vele azonos idővel Williams, aki így nem tudta megvédeni világbajnoki címét.