Koch Renáta remek futásának köszönhette második helyét. Lehmann Tibor szövetségi kapitány beszámolója szerint a 1,5 km-es úszás során öten léptek meg a többiektől, ebben a kvintettben benne volt Vanek Margit is, míg a második bolyban tekert Kovács Zsófia, illetve ide ért fel a szokásos rosszabb úszása után Koch. Az ötösfogat 2:20 perc előnnyel fejezte be a 40 km-es kerékpározást. A 10 km-es futást viszont minden képzeletet felülmúlóan teljesítette a bajai versenyző, ugyanis ebben a számban majdnem két perccel produkált jobb időt az egész mezőnynél, melynek köszönhetően egészen a dobogó második fokáig futott fel. A másik két magyar lány szintén jól teljesített: Vanek épphogy leszorult a dobogóról, de Kovács is a legjobb tízben, jelesül a hetedik helyen ért célba. A győzelmet a brit Rosie Clarke szerezte meg a 35 induló közül.

A férfiak viszont kissé elmaradtak a várakozástól, s ez különösen igaz a jó futóként számon tartott, végül 19. Fecskovics Attilára azt figyelembe véve, hogy mintegy 50-en - köztük mind az öt magyarral - egyszerre vághattak neki a zárószámnak. Nógrádi Tamás 21., Vanek Ákos 30., Török Alfréd 32., míg Csortos Imre 51. lett a 77 fős mezőnyben. Az aranyérmet a brit Ritchie Nicholls nyerte.

A váltóverseny során a váltótagokra egyenként 300 méter úszás, 8 km kerékpározás és 2 km futás várt. Lehmann Tibor szövetségi kapitány beszámolója szerint a budaörsi Vanek orosz riválisával együtt már az úszáson meglépett a többiektől, s ez a különbség a másik két szám során is megmaradt, így a két csapat tulajdonképpen együtt válthatott az élen. A gyöngyösi Kovács Zsófia szintén tudta tartani a rivális által diktált tempót, ennél fogva a szombaton egyéniben második Koch Renátára maradt a döntés. A bajai versenyző ezúttal úszásban nem szakadt le, ez pedig - mivel kitűnő futó - már előrevetítette a magyar győzelmet, s végül jó 200 méternyi előnnyel szakíthatta át a célszalagot.

A férfiaknál a Vanek Ákos, Nógrádi Tamás és Fecskovics Attila alkotta váltó ötödik lett, ezzel sikerült javítaniuk a vártnál gyengébb egyéni szereplés után. Az ifjúságiaknál is volt magyar érem: ebben a korosztályban harmadik lett a lányváltó, míg a fiúk az ötödik helyen értek célba.