A papírformának megfelelően a világranglistán élen álló portugál Vanessa Fernandes magabiztosan nyerte a nők versenyét a koppenhágai rövid-, azaz olimpiai távú triatlon Európa-bajnokságon. A magyarok közül Koch Renáta 31., Walkó Andrea pedig 40. lett a 61 főt számláló mezőnyben.

A 1,5 kilométeres, dermesztően hideg, alig 15 fokos tengervízben zajló úszás első köre után még mindkét magyar a főmezőnnyel együtt tempózott, ami különösen biztató volt a rossz úszó hírében álló Koch esetében. A táv második felében azonban csak a tiszaújvárosi honfitársa tudta tartani az iramot.

A nyolc körből álló, 40 km-es kerékpározást Walkó a második bollyal kezdte meg, de már ekkor látszott, komoly problémái vannak, ugyanis hamar leszakadt, majd később a következő csoportban sem tudott huzamosabb ideig megragadni, így három kört egyedül tekert végig a rendkívül szeles pályán, pedig végül a három csoport összeállt egy naggyá az élen.

A négykörös, 10 km-es futásban a győri duatlon-világbajnokságon is győztes Fernandesnek nem volt ellenfele. A magyarok közül Koch - ahogy az várható volt - a kilométerekkel együtt az előtte haladó versenyzőket is "falta", lévén, hogy ez a legerősebb száma. Végül a nemzetközileg sokkal tapasztaltabb Walkó Andreát is megelőzve 31. helyen futott be.

A tiszaújvárosi versenyzőnek saját bevallása szerint annyira fájt a lábfeje, hogy azért nem tudott az elvárásoknak megfelelően teljesíteni a nyeregben. Csalódottsága érthető, hiszen ha az első 25-ben végez, értékes pontokkal gazdagodott volna az olimpiai kvalifikációt illetően. Jelen állás szerint még éppen nem jutna pekingi repülőjegyhez.