A férfiak versenye igen izgalmasnak ígérkezett, mivel a tavalyi bajnok Bene Barnabás idén nem vett részt a versenyen. A bajnoki címre leginkább esélyes versenyzők közül Minczér Albert szerezte meg a bajnoki cimet 30 percen belüli eredménnyel.

A nők mezőnyét illetően az esélyesek között volt a tavalyi bajnok, az UTE kiváló futónőjét, Papp Krisztina, aki tavaly a 10000 m-es Európa Kupán a harmadik helyen végzett. De nem ő nyert, hanem a miskolci Simona Staicu, aki idén megnyerte a Mezei OB-t is.

Eredmények:
Férfiak:
 1. Minczér Albert (VEDAC) 29:59.58, 2.Tóth László (Pécsi Futó Klub) 30:18.1, 3.Ott Balázs (Pécsi Futó Klub) 30:27.77
Nők: 1. Staicu Simona (MISI SC) 34:08.49, 2.Papp Krisztina (UTE) 34:10.20, 3.Teveli Petra (UTE) 34:14.15