A férfiaknál egy 15 fős élboly lépett el a mezőnytől és próbálta tartani a 2:09-es tempót, de a 20 fok fölé emelkedő hőmérséklet megnehezítette a versenyzők dolgát: 10 km-hez érve a boly már széthullott, a versenyt ekkor az ukrán Oleksandr Kuzin vezette (1:05:10).

Harminc kilométerhez érve az eredeti élbolyból már csak egy futó tartotta magát: a verseny előtt sokak által a győzelemre legesélyesebbnek tartott kenyai Joseph Riri (PB 2:06:49), aki ekkor már egyedül futott az élen. Ám hat kilométer múlva a kenyait legyőzte a hőség, megállt, és csak nagy erőfeszítések árán tudott újra nekiindulni. Végül negyedik helyen ért célba 2:13:50-es idővel.

A Ririt végül megelőző három futóból kettő portugál volt: a 33 éves Hélder Ornelas (PB 2:09:59), és Paulo C. Gomes (PB 2:15:56), egy pedig kenyai: Luka K. Chelimo (PB 2:18:42). Végül a trióból Helder ért először célba, 2:11:49-es idővel, őt követte a nagy egyéni csúcsot futó Chelimo (2:12:36) és a szintén új PB-t elérő Gomes (2:12:51).

A női versenyt az orosz Nailya Yulamanova nyerte (2:33:10) a lengyel Malgorzata Sobanska és a cseh Veronika Brychcinova előtt. A címvédő orosz Alina Ivanova is egyike volt annak a sok futónak, aki a nagy meleg miatt feladta a versenyt. Végül a majdnem 4000 indulóból 3200-an értek célba a 6 órás szintidőn belül.