Nem mondatjuk, hogy Kuzin ismeretlen volt a maratoni porondon, hiszen a 32 éves ukrán futó már két ízben is megjavította hazája nemzeti csúcsát és képviselte Ukrajnát a 2001-es VB-n is, ahol 18. helyen ért célba a klasszikus távon. Korábbi legjobb eredménye 2:10:09 volt. De az, hogy most 2,5 percet sikerült lefaragnia egyéni csúcsából, hatalmas meglepetés.

Kuzin saját bevallása szerint maga is meglepődött az eredményen. Tudta, hogy jó formában van és nyerni akart Linzben, de csak 2:09 körüli időben reménykedett. A nyulak a versenyen nem végezték jól a feladatukat, mert az első 5 km-en 2:05:30-as maratoni időnek megfelelő tempót diktáltak, ami sokkal gyorsabb volt, mint a megállapodott 2:09:00. Kuzin többször próbálta jelezni nekik, hogy lassítsanak, de nem hallgattak rá.

Kuzin számára a verseny legnehezebb szakasza féltávnál következett. 21 km-nél ugyanis a nyúl, akinek 30 km-ig kellett volna futnia, elfáradt, és Kuzin egyedül maradt az élen. "Ekkor fejben kellett összeszednem magam, mert ránéztem az órára, és tudtam, hogy ezt a tempót nem bírom végig. Úgy éreztem, máris lassulni kezdek, és tudtam, hogy innentől csak magamra számíthatok. Bár a meleg időtől hamarosan megfájdult a fejem, az alig 3 percen kívüli kilométereket végül egyedül is sikerült tartanom." - nyilatkozta az ukrán futó a verseny után.

Linzben egy magyar futó is bekerült az élmezőnybe: Berecz Lajos 2:24:04-es nettő idővel, 4. helyen ért célba a férfiak között.

Jövőbeli terveiről Kuzin nem sokat árult el, mint mondta, még bizonytalan, hogy ott lesz-e a következő VB-n. Azt viszont elmondta, hogy az idei New York Marathonon mindenképpen szeretne elindulni, hogy végre együtt versenyezhessen ott feleségével, Tetyana Hladyrval, aki múlt évben második lett a női mezőnyben.