A férfiak előtt háromnegyed órával elrajtoló női elit mezőnyben gyorsan eldőlt a verseny: már az első 5 km után öt fősre szűkült az élboly. Zhou Chunxiu, bár többször futott az utolsó évben 2:30 alatt, nem számított a verseny kiemelt esélyesének, mivel korábban nem is indult még hasonló nagy városi maratoni versenyen. De mostani teljesítményével a kínai futónő jelezte: vetélytársainak komolyan számolni kell majd vele mind Osakában mind Pekingben.

Zhou Chunxiu a 37-38. kilométernél ütemet váltott, és itt hagyta el a korábban sokáig vezető Lornah Kiplagatot. A célhoz közeledve már látótávolságban sem volt senki a kínai futónő mögött. A győztes idő 2:20:38, a világ idei leggyorsabb maratoni ideje lett. Második helyen az etióp Gete Wami érkezett be (2:21:45), harmadik a román Constantina Tomescu-Dita lett (2:23:55). Kiplagat megszenvedte a meleget és az utolsó 4 kilométeren már "lassítva" futott be végül ötödik helyen (2:24:46).