A városon végigsöprő vihar következtében szeles, pocsolyákkal teli pálya várta a résztvevőket a maratoni verseny reggelén. A keleti irányba futó mezőny ráadásul szembe kapta az erős szelet.

Nők
Az elit női versenyzők 25 perccel a mezőny többi része előtt rajtoltak. A kétszeres New York City Marathon győztes litván Jelena Prokopcuka sokáig fogta a szelet a vezető bolyban. Verseny után elmondta, csalódott volt, hogy versenyző társai nem segítették a tempo diktálásában, és így egyedül kellett küzdenie a széllel.

A tavalyi kenyai győztes, Rita Jeptoo csak kis időre vállalta fel a vezetést, majd szinte sétatempóra lassítva erőszakolta ki, hogy valaki más álljon az élre. Féltávtól kezdett fokozódni a tempó, és 25 kilométernél mér csak négyen voltak az élbolyban: Prokopcuka, Jeptoo, a mexikói Madai Perez és Grigoryeva. Az emelkedőkön később Jeptoo is leszakadt.

"35 kilométernél mér éreztem, hogy van bennem elég erő, hogy győzni tudjak" mondta a verseny után Grigorjyeva. Csak másfél kilométerrel a cél előtt húzott el a többiektől, és nyerte meg a versenyt, 1985 óta a leglassab idővel. Prokopcuka második, Perez harmadik helyen ért célba. Grigoryeva jutalma $100,000 volt a győzelemért.

Ahogy arról már korábban beszámoltunk, a NASA űrhajósa, Sunita L. Williams is benevezett a maratoni versenyre. Az űrállomás speciális futógépén a hölgy 4 óra 24 perc alatt futotta le a távot.

Férfiak
Kevés férfi versenyző mondhat magának három Boston Maraton győzelmet, de Cheruiyot most már közéjük tartozik. Paul Tergat tanítványa először 2003-ban nyert Bostonban, majd tavaly pályarekordot futva győzött ismét (2:07:14), és most hétvégén megint verhetetlennek bizonyult.

A férfiak a nőkhöz hasonlóan lassú tempóban kezdtek, és féltávnál még mindig 16 fős volt az élboly. A boly elején futott többek között Benjamin Maiyo és a 2006-os New York Marathon második helyezettje, Stephen "Baba" Kiogora is. 35 kilométernél a boly hét fősre csökkent, amit ekkor az etióp Teferi Wodajo valamint hat kenyai futó alkotott.

James Kwambai volt az, aki magával húzva Cheruiyot-ot, elszakadva a bolytól, kettőjük versenyévé tette a győzelmet. Az utolsó frissítő állomásnál, mikor Kwambai italért nyúlt, Cheruiyot belehúzott, és 15 méteres előnyre tett szert. Ezt már nem lehetett behozni. Cheruiyot 1977 óta a leglassabb idővel nyert, második lett Kwambai (2:14:33) harmadikként pedig Kiogora ért célba, csupán 14 másodperccel lemaradva (2:14:47).
Cheruiyot a verseny utolsó részében egyáltalán nem törődött az üldöző bollyal, mert, mint mondta "amikor az oroszlán az antilopot üldözi, nem néz vissza". Cheruiyot szintén $100,000-os pénzdíjat kapott a győzelemért.