A 100 méteres női mellúszás középdöntőjében Kovács Ágnes idei legjobb idejét úszva, 1:08:51-es idővel a negyedik helyen jutott be a döntőbe.

100 méteres hátúszásban 54:56-os idővel Cseh László hatodik helyen ért célba, elmaradva saját legjobbjától. Güttler Károly szerint Lacinál valami kis technikai probléma lehet, mert hátúszás lábtempója nem tűnt tökéletesnek, talán ennek tudható be a "gyengébb" teljesítmény. A döntőt egyébként az orosz Arkady Vyatchanin nyerte, új európarekorddal.

Férfi 100 méteres mellúszásban Bodor Richard azzal a céllal szállt vízbe, hogy megjavítsa az országos rekordot, miután a középdöntőben 1:01:11-es új egyéni csúccsal kvalifikálta magát a döntőbe. De Güttler Károly 13 éves országos csúcsa (1:00:95) nem volt veszélyben, Richard az egyes pályán úszva, erősen kezdve végül 1:01:36-os idővel hetedik helyen ért célba.

A 200 méteres vegyes középdöntőire megérkezett a vihar és eleredt az eső a Szigeten, de ez nem zavarta a magyarokat: Kerékjártó Tamás futamában másodikként ért célba 2:01:40-es idővel, így automatikusan bekerül a döntőbe. A második futamban Cseh László szintén elsőnek fordult 100 méternél, és vezető helyét megtartva, 2:00:79-es idővel, első helyen jutott be a holnapi döntőbe.