Gyurta Dániel az egyes pályáról rajtolt. 100 méterig hatodik helyen úszott, 150-nél megpróbált erősíteni, feljött az ötödik helyre, de elmondása szerint az utolsó 15 méterre "beszűkült" és végül hatodikként ért célba.

A verseny utáni interjúban Gyurta elmondta, hogy elégedett a teljesítményével, a kitűzött célt (2:12-n belüli idő) sikerült teljesítenie. Elmesélte még, hogy a döntőre utazás sem volt zökkenőmentes, mivel a hotelhez hívott taxi nem érkezett meg, így végül egy ott élő magyar fiatalember vitte el őt autójával a döntő helyszínére.

A női 200 méteres hátúszás középdöntőjében Szepesi Nikolett remek rajt után holtversenyben a hatodik legjobb időt úszta (2:11.16), így bekerült a fináléba. Verrasztó Evelyn a második futamban úszott, ideje (2:13.52) elmaradt egyéni legjobbjától, és összesítésben a 15. helyet szerezte meg, ezzel lemaradt a döntőről.