Magyar eredmények
200 méteres pillangóúszásban Bolusevicz Beatrix a selejtezőben futamában az 5. lett, 2:10.87-es idővel, ami az összesítésben a 14. helyhez, és így a középdöntőhöz is elég volt. A középdöntőben aztán Bea gyors kezdés után fokozatosan visszacsúszott, és végül 2:12.07-es idővel futamában 7., összesítésben ismét 14. lett, így nem került be a szám döntőjébe. (Bea legjobb eredménye ezen a távon 2:08.73.)

Szepesi Nikolettnek és Verrasztó Evelynnek viszont nem sikerült a női 50 méteres hátúszás középdöntőjébe kerülnie. 95 indulóból Szepesi a 21., Verrasztó pedig - új egyéni csúcsot úszva - a 33. helyen végzett.

Cseh László a 2. Kerékjártó Tamás pedig az 5. idővel jutott be a középdöntőbe 200 vegyesen. Kerékjártó 1:59.67-es ideje új egyéni csúcs, Tamásnak most először sikerült 2 percen belül úsznia ezen a távon.
Néhány órával később, az elődöntők során Cseh a 4., Kerékjártó az 5. helyen -1:59:51-es újabb egyéni csúccsal- kvalifikálta magát a mai döntőbe.

Világcsúcsok
Michael Phelps
200 pillangón újabb hatalmas világcsúcsot úszott: 1:52,09-es idővel nyert. A 3. fordulónál már több, mint másfél mp-cel úszott belül a hivatalos világcsúcs részidőn, és ezt az előnyt a célig megőrizte.

Laure Manaudounak, a francia olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszónőnek 200 gyorson ugyancsak az óra lett a legnagyobb ellenfele. A mindössze egy napos (Federica Pellegrini által úszott) világcsúcsot Manaudou 1:55,52-re javította.

Ezzel a Melbourne-ben úszott világcsúcsok száma hétre nőtt, álljon itt a teljes lista: