Bekele a 12 km-es távon hatodik győzelmét szerette volna megszerezni Mombasában, és ez a verseny 10. kilométeréig reálisnak is tűnt. Ekkor azonban előbb gyomorproblémái támadtak, majd szédülni kezdett, és nem volt többé képes megfelelően irányítani mozgását. Az etióp sztár fokozatosan lelassított, és végül feladta a versenyt. Tadese Zersenay, Bekelével ellentétben, szinte feltámadt a táv utolsó két kilométerén és 23 másodperccel hagyta maga mögött a másodikként célba érő kenyai Mosop Mosest.

A nők 8 km-es versenyében Lornah Kiplagat rajt-cél győzelmet aratott, megszerezve ezzel Hollandiának története első mezeifutó világbajnoki címét. A 32 éves kenyai születésű futónő 4 évvel ezelőtt lett Holland állampolgár, amikor hozzáment edzőjéhez, Pieter Langerhorsthoz. Kiplagat az elmúlt hat hónapban erre a versenyre készült, és nem titkolt célja - természetesen a győzelem mellett - a nagy etióp vetélytárs, Dibaba legyőzése volt.