A női versenyt az első pillanattól az élbolyban, később pedig egyedül az élen haladó Emma Snowsill nyerte. A közönség kettős hazai sikernek örülhetett, miután a fiatal Erin Densham a futás végefelé megelőzte az addig a második helyen versenyző portugál Vanessa Fernandest.

A férfiaknál Brad Kahlefeldt győzelme sokkal kérdésesebb volt, hiszen az ausztrál 20 mp hátránnyal szállt ki a vízből, és a 40 km-es kerékpározás során az üldözőbolyban tekerve fokozatosan dolgozta le hátrányát a vezetőkkel szemben. A kerékpár utáni depóból az ausztrál már a vezető négyeshez csatlakozva jöhetett ki. A spanyol Javier Gomez 5km-nél megpróbált elfutni a többiektől, de Kahlefeldt befogta őt, majd egy szédületes sprint befutóban, összesen 4 másodpercet ráverve nyerte meg a versenyt.

A viadalon hat magyar induló volt: két-két bajai és tiszaújvárosi,egy debreceni és egy miskolci színeket képviselő sportoló állt rajthoz. A papírforma alapján Kuttor Csabától és Szabó Zitától várhattuk a legjobb teljesítményt.

A nők tekintetében a papírforma beigazolódott: három női versenyzőnk közül Szabó Zita végzett legelőrébb, ő 41.-ként ért célba. Koch Renáta egy jó futással szerezte meg a 44. helyet. Walkó Andreának a bringázás közben végig görcsölt a lába, így a befejező 10 km-es futásban esélye sem maradt a felzárkózásra, a sereghajtók között, az 58. helyen ért célba.

A három férfi versenyzőnk közül viszont csak Török Dánielnek sikerült befejeznie a versenyt, ő a 47. helyet szerezte meg az erős férfi mezőnyben. Török Dániel a francia Tony Moulai-val együtt a legjobb, 57:45 perces kerékpáros időt teljesítette, így az élbolyban szállt le a bringáról, majd az első három futókörben az első 30 között haladt, de az utolsó 2,5 km-re nagyon lelassult és visszacsúszott. Bajai Péter a kerékpározás első harmadában defekt miatt feladásra kényszerült. Kuttor Csaba még kiment a futópályára, de ott nagyon hamar kiszállt a versenyből.

A versenyről készített összefoglaló videót itt megnézheted.