A női versenyt a svájci Natascha Badmann, a hatszoros Ford Ironman világbajnok uralta, aki már bringázás közben maga mögött hagyta a mezőnyt és előnyét a célig megőrizve harmadik győzelmét aratta Port Elizabeth-ben. A második helyért viszont ádáz küzdelem folyt egész a célvonalig, és végül az olasz Edith Niederfriniger kevesebb, mint két másodperccel előzte csak meg a harmadik helyen befutó holland Cora Vlotot.

A férfiak versenyében kisebb meglepetés volt készülőben, amikor a bringán a svéd Bjorn Andersson új versenyrekordot felállítva megszerezte a vezetést a két fő esélyes, a tavalyi győztes Gerrit Schellens és a 2005-ös bajnok, Raynard Tissink előtt. Végül a svéd versenyző nem tudta befejezni a versenyt, és Schellens egy erős futással, 2:43-as maratoni idővel idén is nyerni tudott.