Anikó a verseny történetének második leggyorsabb idejével győzött, csupán 10 másodperccel maradva el a német Kathrin Wessel 1991-es pályacsúcsától (15:34). A magyar futónő start-cél győzelmet aratott, 8 illetve 19 másodperccel maga mögé utasítva a kenyai és olasz második illetve harmadik helyezettet. Anikó egy 12 éves afrikai győzelmi sorozatot szakított meg remek versenyzésével.

"A maratonfutás lesz a jövőm – nyilatkozott a verseny után Anikó. - Januárban négy mezeifutó bajnokságon indulok majd az április 15-i Torinó Maratonra való felkészülés jegyében."

A férfiak mezőnyében szoros befutót hozott a 10 km-es verseny: a marokkói Abderrahim Goumri hatalmas hajrával verte meg az utolsó körben az élre törő Betona Warge Salhet. Salhe azzal vígasztalódhat, hogy ő kapta az 5 km-nél élen futó versenyzőnek járó 500 eurós pénzdíjat.