Fukuoka
A verseny négy irammenőjétől azt kérték a szervezők, hogy minden öt kilométert 15:05-re fussanak. A nyulak jó munkát végeztek, az élboly a 5 km-t 15:07; a 10 km-t 30:15; a 15 km-t 45:25; a 20 km-t pedig 1:00:39 alatt teljesítette. 25 km-nél 1:15:49 alatt futott el az akkor még 14 fős élboly.

Ekkor Tsegaye Kebede meghúzta a tempót, és 29 kilométernél már csak Yuko Matsumiya, Satoshi Irifune, Tomoyuki Sato és az utolsó nyúl, John Kales bírta vele a tempót. 30 km-nél Kales is kiállt, Kebede pedig tovább gyorsított, és teljesen leszakította a többieket. Kebede a következő 5 kilométert 14:17 alatt tette meg, és 35 kilométernél már 1:11-es előnye volt üldözőivel szemben; majd 40 kilométerhez érve ünnepelhették a Fukuoka Marathon szervezői a verseny történetének első két órán belüli 40 km-es részidejét (1:59:45). Kebede az utolsó két kilométeren sem lassított, és végül új egyéni és versenycsúccsal, 2:06:10-os idővel nyert.

E teljesítmény alapján Kebede éremesélyes lehet a 2009-es vb-n, bár Haile Gebrselassie vagy Samuel Wanjiru azért valószínűleg képes ilyen gyorsításokat is lekövetni. Egy biztos, ha ők hárman rajthoz állnak a vb-n, fantasztikus versenyre van kilátás.

Szingapúr
Bár a szervezők korai rajttal próbálták megkímélni a futókat a nagy melegtől, 5:30-kor így is 21 fokban és magas páratartalomban vágott neki a mezőny a maratoni távnak. Féltávnál még egy tizenkét fős, főként kenyai atlétákból álló élboly futott együtt, benne a világbajnok Luke Kibettel és a 24 éves irammenő Johnstone Chepkwony-val.

A következő 10 kilométeren Kibet két nagyobb gyorsítással rázta szét az élbolyt. A legtovább az eredetileg irammenőnek szerződtetett Chepkwony bírta Kibet tempóját, de 31-32 kilométer között már ő is leszakadt. Végül Kibet másfél percet lefaragva a pályacsúcsból, 2:13:01-es idővel győzött.

A női mezőnyben egy négyfős boly futott el a többiektől, benne a 41 éves Edith Masai és az orosz Silvia Skvortsova. Féltávnál már csak Masai és Skvortsova futott elől, majd Masai 30 kilométernél elfutott utolsó vetélytársától is és 2:34:15-ös idővel nyert. Masai a verseny után elmondta, hogy jó formáját egyrészt az USA-ban futott 10,15, 21 kilométeres versenyeknek, másrészt a Kenyában végzett állóképességi munkának köszönheti.