Firenze Maraton

Nagy Mónika 5., Steib Péter pedig 10. helyen végzett a hétvégi nemzetközi maratoni futóversenyen Firenzében. A női versenyt az olasz Giovanna Volpato, a férfiak küzdelmét a kenyai Jackson Kirwa Kiprono nyerte. A hideg, esős időben megrendezett versenyen a macskaköves szakaszok veszélyesen csúszóssá váltak az esőben, ez kissé lassított az elit futók tempóján.

A férfi mezőnyt az iramfutók 1:05:37-as idővel vitték át féltávnál, ekkor már csak egy olasz futó tartotta magát a 8 kenyai és egy etióp versenyző mellett. Az olasz Migidio Bourifa még 25 kilométernél (1:18:25) is együtt futott a kenyai John Birgen, Stephen Kibiwott, Jackson Kirwa Kiprono és Paul Ngeny valamint az etióp Fekene Sefu alkotta élbollyal. Kirwa 33 kilométernél robbantott, de 38 kilométernél befogta őt Birgen és innentől ketten fej-fej mellett futották az utolsó 4 kilométert. Végül egy utolsó, 400 méteres hajrát követően a 22 éves Kirwa futott át a célon elsőként, 2:12:37-as idővel, mindössze egy másodperccel megelőzve honfitársát. A tizedik helyen ért célba Steib Péter (2:27:27).

A női mezőnyben más 15 kilométernél három fősre zsugorodott az élboly, az olasz Giovanna Volpato és Marcella Mancini valamint az etióp Elfneshe Melaku 54:43-as idővel futottak át itt. Féltávnál az élboly még változatlan volt (1:16:30), majd 30 kilométernél Volpato megnyomta a tempót, gyorsan 20 másodperces előnyre szert téve a többiek előtt. A hazai közönség legnagyobb örömére Volpato 2:34:14-es idővel elsőként ért célba, második helyre a brit Alice Braham futott fel öt perccel (!!) megjavítva saját egyéni csúcsát. Harmadik lett táv végére elfáradó Mancini. Nagy Mónika az 5. helyen ért célba (2:47:58).