Majd ezer néző szurkolt Debrecenben Cseh Lászlónak, aki az első nap apróbb gubancai után ezúttal semmit sem bízott a véletlenre, és csaknem testhossznyi előnnyel nyerte meg a 100 méteres gyorsúszást, visszavágva Kis Gergőnek, aki új ifi csúccsal lett második.

Ezt követte a 200 méteres női gyorsúszás, amelyben Verrasztó Evelyn már a délelőtti előfutamok során megdöntötte Risztov Éva 2002-es országos csúcsát, majd a döntőben további nyolc tizedet faragott le a délelőtti időeredményből (1:58.16).

Európa-bajnok pillangózónk, Boulsevicz Bea biztató idővel lett első 100 méteren, míg Cseh László igen jónak mondható, 1:56.14-gyel nyerte második aranyát 200 pillangón. A nap legizgalmasabb versenyét a férfi 100 méteres mellúszás fináléja hozta, amelyen Gyurta Dániel, Financsek Gábor, Bodor Richárd és Molnár Ákos szinte egyszerre fröccsent a célba, végül Gyurta győzött, de a negyedik Molnár is csupán 34 századdal maradt el mögötte.