A férfi elit futók versenyét egy nagyobb részt kenyai futókból álló élboly vezette egészen 30 kilométerig. Ekkor gyorsított a 35 éves ukrán Naumov, és elfutva az akkor vezető kenyai Thomas Omwenga mellett, majd visszaverve a brit Tomas Abyu támadását is, tisztán vezetve, 2:11:06-os egyéni csúccsal győzött. Abu a végére elfáradt és 2:13:06-os idővel csak harmadik lett, Omwenga pedig felért a második helyre (2:12:29).

Naumov a verseny után elmondta, ezt a győzelmet tartja élete legnagyobb eredményének. A verseny közben önmagához képest nagyon gyors tempót futott, és kilométerenként újratervezte a következő szakasz tempóját, figyelembe véve, hogy éppen milyen állapotban van. Naumov négy éven belül már a második ukrán győztes a Dublin Marathonon. Honfitársa, Dmytro Osadchyy 2005-ben nyerte meg a versenyt.

A női versenyben a 39 éves orosz Larisa Zyusko csak az utolsó kilométeren futott el az etióp Haile Kebebush-tól, és kemény befutóval, mindössze 8 másodperccel győzött előtte (2:29:55). A harmadik helyre is etióp futónő, Hadish Letay Negash ért be (2:31:13). A verseny után Zyusko elmondta, a táv első fele szokatlanul nehéz volt számára, és akkor nem gondolta volna, hogy ott lehet az első ötben.

A versenyigazgató, Jim Aughney így nyilatkozott a maraton után: "Hatalmas teljesítmény ez minden célbaérkező futótól, nagyon örülök, hogy ennyiüknek sikerült. Remélem, a mai verseny inspriráló lesz majd másoknak is, és még többen eljönnek a jövő évi, 30. Dublin Marathonra.."

Mi pedig örömmel gratulálunk egnisznek, aki most, Dublinban teljesítette élete első maratonját! :o)