Kálovics Anikó remek formában versenyez idén. Mint ahogy arról már beszámoltunk, egy hete Debrecenben  az I. Utcai Futó Világbajnokságon 11. helyen ért célba, új országos csúcsot futva 20 km-en.

Az olasz maratonon célja nem kevesebb volt, mint az 1996 óta fennálló, Földingné Nagy Judit nevéhez fűződő, 2:28:50-es országos maratoni csúcs megdöntése. Anikót edzője, Zsódér Zsolt kísérte a verseny első 40 kilométerén, és kemény kontroll alatt tartotta, nehogy "elfussa" magát.  Anikó a verseny végén még képes volt gyorsítani, így sikerült megfutnia a 2:26:43-as új magyar rekordot, amivel a versenyt is megnyerte. Elmondása szerint ha a két verseny között legalább két hét telt volna el, a mai futása akár még jobban is sikerülhetett volna.

Kálovics Anikó legközelebb november 11-én a hollandiai Tilburgban áll rajthoz egy mezei versenyen, majd december 10-én az olaszországi Legnanoban a magyar válogatott tagjaként fut majd a mezei futó Európa-bajnokságon. De most 10 napig Olaszroszágan marad, pihen és ünnepel. Szép volt, Anikó!