00:20:40

1.25 km

16:32 p/km (3.63 km/h)

Vasi Vasember, amatőr OB.

most sem vágtam neki túl jó előjelekkel a versenynek, mert pénteken fél éjfélkor még szakadó esőben bringáztam hazafelé, ráadásul a napszemüvegem is elhagytam, aztán meg 3 óra alvás után már kelnem is kellett reggel. a lábam sem volt túl jó állapotban a csütörtöki átmozgatás után, de ahogy az már lenni szokott, ilyenkor sikerülnek legjobban a versenyek.

úszáson féltem, hogy jön a szokásos bénázásom, de szerencsére nem így lett. rajtnál teljesen a bal oldalról indultam, így elég szabad volt körülöttem a terület, nem kellett verekedni. aztán az első kör végén azt vettem észre, hogy nagyon jól esik ez az úszás, és hirtelen Vázsony lábvizén találtam magam. nyílt vízen sose tudtam még rendesen lábvizen úszni, valahogy mindig zavart, de végre tudtam alkalmazkodni hozzá. a 2. kör végén kezdtük beérni a női mezőny végét, itt egy picit le is szakadtam a sorról, de nem sokkal jöttem ki mögöttük. chipszőnyegen 20:52 volt az időm, ami az amatőr mezőnyben a 40. helyet jelentette. a táv pedig a tavalyinál is rövidebb lehetett, mert az élmezőny is 1p-vel jobbat úszott annál. de ami még jobb, hogy én 2,5 percet javítottam tavalyhoz képest, vagyis most csak 25%-ot kaptam a legjobb úszóktól, ami számomra nyílt vízen neoprén nélkül tökéletes!