01:18:23

18.4 km

04:16 p/km (14.08 km/h)

Ózdi terep11,4km.

Sokat vaciláltam, hogy emlyiken induljak, de mivel nem tudtam már előnevezni az időjárástól és az esélyektől tettem függővé. Mariannal, Julcsival és Ezdőbával utaztunk le Farkaslyuk (Ózdtól délre) nevezetű faluba, ahol Mariann nagyija él. Ő volt a mi szállásadónk és élelmezőnk. Az időjáráselőrejelzés szerint vasárnap 21 foknak kellett volna lennie (volt 16) és részben napos, de semmi esetre sem esősnek kellett volna lennie. Ezzel szemben vasárnap reggel 5-től 10-ig esett folyamatosan, ami elég volt ahhoz, hogy a múlt heti HHH-i élményeket újra átélhessük. A pálya nagyon nehéz volt, meg nekem valahogy a nagy emelkedős, majd lejtős, lankás futások nem mennek nagyon jól. A szervezetemnek viszonylag rövid időn belül kell váltogatni a környezetre adott válaszait, plusz a sárban való kiszámíthatatlan csúszkálás is bekavar.

Végül a 11.4-en mentem a félmaratonival szemben. A táv gyakorlatilag rövidebb volt a kiírtnál. 5-km ig jól ment, de sajnos az erős kezdés miatt besavasodtam. Onnan már csak a nyögés maradt és a kocogás.

A 3. hely így is biztos volt. A díjat Mariann apukájától vehettem át!

Gábor a 21 kikin 2. lett egy jó kis pulzuskontrolos futással.

Mariann épp, hogy lecsúszott a dobogóról. A versenye végén mindannyian megtapasztalhattuk a nagy kűzdelmet a célegyenesben.

A verseny után elmentem még egy kis aszfaltos 7 kilire, amíg Gábor beért.  Verseny után látogatásunkat tettük Mariann anyukájánál, aki biztosítottan nekünk a tisztálkodási lehetőséget, majd viszamentünk a nagyihoz, aki ebéddel várt minket és megkostólhattuk a híres rántott húsát!

Külön köszönet Julcsinak, aki fotózott, és a háttérbázist nyújtotta a száraz ruhák tekintetében is!

00:46:23 11.4 04:04 14.75 0 0 0 0
00:32:00 7 04:34 13.13 0 0 0 0